Nestlé Česko zažilo úspěšný rok 2017

Zisk společnosti Nestlé v roce 2017 vzrostl na 569 mil. Kč. Tržby dosáhly výše 10,7 mld. Kč. Firma potvrdila postavení jedničky na trhu potravin a nápojů v České republice. Dobré hospodářské výsledky se odrazily v nárůstu mezd i v investicích do programů CSR a ekologické udržitelnosti.

„Nestlé je pevnou součástí české ekonomiky. Jsme rádi, že jsme mohli přispět k jejímu růstu a dále rozvíjet značky a výrobky, za které jsme v této zemi zodpovědní,“ říká Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko. „Očekávám, že i letošní rok přinese silný růst naší společnosti, díky kterému budeme pokračovat v investicích do výrobkových inovací i do výroby v našich továrnách.“

Výroba

V roce 2017 vyrobily české továrny 58 087 tun cukrovinek v hodnotě více než 5,2 mld. Kč. Více než polovina byla určena na export (téměř 2,7 mld. Kč). Olomoucký závod Zora vyrobil 41 546 tun čokoládových cukrovinek, z toho např. 974 t tyčinky Kofila, 3 990 t tyčinky Margot či 5 700 t Studentské pečetě. Závod Sfinx sídlící v Holešově vyrobil 16 541 tun bonbónů, z toho např. 1 332 t Lentilek či 9 762 tun želé.

Mzdy a investice

Pozitivní vývoj hospodaření promítá firma i do kontinuálního navyšování mezd. V průměru tak navýšila v letech 2017 a 2018 mzdy pracovníkům ve výrobě o 23 %. V posledních pěti letech Nestlé též investovalo do svých továren více než 1 miliardu korun.

Ekologie

V oblasti ekologické udržitelnosti podnikání pokračovalo Nestlé Česko v plnění cílů snižování spotřeby vody, energie a emise CO2. Splnění cílů roku 2017 bylo v souladu s dlouhodobým trendem. V obou moravských závodech došlo celkově k snížení spotřeby vody na tunu výroby o 51 % a energie o 15 %. Vypouštění emisí CO2 razantně omezil celkový přechod na tzv. zelenou elektřinu. Došlo k snížení vypouštěných emisí CO2 o 71 % v porovnání s rokem 2010.

Nestlé pro zdraví dětí

Od roku 2015 se Nestlé V České republice zaměřuje na vzdělávání dětí na základních školách v oblasti vyváženého životního stylu. Edukační program zaštítěný Ministerstvem školství pro žáky 4.-7. tříd je poskytován školám zdarma. V letech 2015-2017 jím prošlo 80 000 dětí. Pro rok 2018 firma plánuje proškolit dalších 25 000 po celé ČR.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru