Nestlé Česko zažilo úspěšný rok 2017

Zisk společnosti Nestlé v roce 2017 vzrostl na 569 mil. Kč. Tržby dosáhly výše 10,7 mld. Kč. Firma potvrdila postavení jedničky na trhu potravin a nápojů v České republice. Dobré hospodářské výsledky se odrazily v nárůstu mezd i v investicích do programů CSR a ekologické udržitelnosti.

„Nestlé je pevnou součástí české ekonomiky. Jsme rádi, že jsme mohli přispět k jejímu růstu a dále rozvíjet značky a výrobky, za které jsme v této zemi zodpovědní,“ říká Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko. „Očekávám, že i letošní rok přinese silný růst naší společnosti, díky kterému budeme pokračovat v investicích do výrobkových inovací i do výroby v našich továrnách.“

Výroba

V roce 2017 vyrobily české továrny 58 087 tun cukrovinek v hodnotě více než 5,2 mld. Kč. Více než polovina byla určena na export (téměř 2,7 mld. Kč). Olomoucký závod Zora vyrobil 41 546 tun čokoládových cukrovinek, z toho např. 974 t tyčinky Kofila, 3 990 t tyčinky Margot či 5 700 t Studentské pečetě. Závod Sfinx sídlící v Holešově vyrobil 16 541 tun bonbónů, z toho např. 1 332 t Lentilek či 9 762 tun želé.

Mzdy a investice

Pozitivní vývoj hospodaření promítá firma i do kontinuálního navyšování mezd. V průměru tak navýšila v letech 2017 a 2018 mzdy pracovníkům ve výrobě o 23 %. V posledních pěti letech Nestlé též investovalo do svých továren více než 1 miliardu korun.

Ekologie

V oblasti ekologické udržitelnosti podnikání pokračovalo Nestlé Česko v plnění cílů snižování spotřeby vody, energie a emise CO2. Splnění cílů roku 2017 bylo v souladu s dlouhodobým trendem. V obou moravských závodech došlo celkově k snížení spotřeby vody na tunu výroby o 51 % a energie o 15 %. Vypouštění emisí CO2 razantně omezil celkový přechod na tzv. zelenou elektřinu. Došlo k snížení vypouštěných emisí CO2 o 71 % v porovnání s rokem 2010.

Nestlé pro zdraví dětí

Od roku 2015 se Nestlé V České republice zaměřuje na vzdělávání dětí na základních školách v oblasti vyváženého životního stylu. Edukační program zaštítěný Ministerstvem školství pro žáky 4.-7. tříd je poskytován školám zdarma. V letech 2015-2017 jím prošlo 80 000 dětí. Pro rok 2018 firma plánuje proškolit dalších 25 000 po celé ČR.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …

Tanec a hudba: Medicína, která lidem vrací radost do života

Rozhovor
Od malička rád bavil lidi. Využil taneční průpravu a s pomocí gerontologů, lékařů a odborníků na péči a aktivizaci seniorů i zdravotně postižených vytvořil metodu EXDASE. Dnes díky ní pomáhá seniorům, lidem s demencí, ale i vozíčkářům. Za svoji metodu, která lidem vrací radost ze života, dostal Petr Veleta letos Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie.
Rolovat nahoru