Norská BEWI získala menšinový podíl v české recyklační společnosti Inoplast

Norská společnost BEWI, která je předním poskytovatelem obalů, komponentů a izolačních řešení, oznámila, že získala 34% podíl v české recyklační firmě Inoplast. Ta se specializuje na recyklaci plastů, ale i dalších typů plastových materiálů. BEWI, jak informovala v tiskové zprávě, má rovněž možnost převzít zbývající 66% podíl ve společnosti Inoplast.
Inoplast je recyklační společnost založená v roce 2012. Převážně se zaměřuje na produkci vysoce kvalitního EPS regranulátu a na recyklaci dalších polymerů. Foto: Inoplast

Závod společnosti Inoplast je situován ve Slaném, přibližně 35 kilometrů od Prahy. Disponuje moderním vybavením s širokým spektrem využití, jež umožňuje recyklovat rozmanitý plastový odpad. Kromě expandovaného polystyrenu (EPS) společnost recykluje polypropylen (PP), HDPE fólie, PET a jiný plastový výrobní odpad.

Akvizice je konkrétním krokem BEWI k jejímu udržitelnému provozu, který se promítá od výroby surovin a zboží po recyklaci použitých produktů. Tím, že se Inoplast stal součástí portfolia provozů norské veřejně obchodovatelné společnosti orientovaných na recyklaci, se recyklační kapacita firmy ročně navyšuje o dalších pět až šest tisíc tun.

Podle zjištění redakce FAEI.cz z údajů v obchodním rejstříku, jenž změny ve společnosti zapsal k 9. březnu letošního roku, je faktickým kupcem třetinového podílu ve Švédsku registrovaná akciová společnost Genevad Holding AB, propojená s norskou BEWI. Za 34% podíl v Inoplastu vložila do jeho základního jmění téměř osm milionů korun. Majoritním vlastníkem recyklační firmy je letos 37letý podnikatel Artem Ocheretin.

PSALI JSME:
Recyklované tašky z pacifických plastů a jejich uhlíková stopa

Martin Bednář

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru