Norská BEWI získala menšinový podíl v české recyklační společnosti Inoplast

Norská společnost BEWI, která je předním poskytovatelem obalů, komponentů a izolačních řešení, oznámila, že získala 34% podíl v české recyklační firmě Inoplast. Ta se specializuje na recyklaci plastů, ale i dalších typů plastových materiálů. BEWI, jak informovala v tiskové zprávě, má rovněž možnost převzít zbývající 66% podíl ve společnosti Inoplast.
Inoplast je recyklační společnost založená v roce 2012. Převážně se zaměřuje na produkci vysoce kvalitního EPS regranulátu a na recyklaci dalších polymerů. Foto: Inoplast

Závod společnosti Inoplast je situován ve Slaném, přibližně 35 kilometrů od Prahy. Disponuje moderním vybavením s širokým spektrem využití, jež umožňuje recyklovat rozmanitý plastový odpad. Kromě expandovaného polystyrenu (EPS) společnost recykluje polypropylen (PP), HDPE fólie, PET a jiný plastový výrobní odpad.

Akvizice je konkrétním krokem BEWI k jejímu udržitelnému provozu, který se promítá od výroby surovin a zboží po recyklaci použitých produktů. Tím, že se Inoplast stal součástí portfolia provozů norské veřejně obchodovatelné společnosti orientovaných na recyklaci, se recyklační kapacita firmy ročně navyšuje o dalších pět až šest tisíc tun.

Podle zjištění redakce FAEI.cz z údajů v obchodním rejstříku, jenž změny ve společnosti zapsal k 9. březnu letošního roku, je faktickým kupcem třetinového podílu ve Švédsku registrovaná akciová společnost Genevad Holding AB, propojená s norskou BEWI. Za 34% podíl v Inoplastu vložila do jeho základního jmění téměř osm milionů korun. Majoritním vlastníkem recyklační firmy je letos 37letý podnikatel Artem Ocheretin.

Martin Bednář

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB