Novinky v osobních financích: Milion uživatelů Mobilní banky

Tento týden posíláme gratulace do Komerční banky, jejíž Mobilní banka překonala milník jednoho milionu klientů. Banka informovala, že při této příležitosti spouští speciální akci – po dobu milionu vteřin, tedy přibližně 11,5 dne, nabízí stávajícím i novým klientům (včetně firemních) vybrané produkty a služby za zvýhodněných podmínek. Akce platí do 22. 10. 2021.
Mobilní banka Komerční banky překonala milník jednoho milionu klientů. Banka při této příležitosti spustila speciální akci. Ilustrační foto: Pixabay.com

Raiffeisenbank uvedla, že do AppGallery dorazila aplikace RaiPay, díky které bude platba telefonem Huawei mnohem snazší. Aplikace umožňuje digitalizaci debetních a kreditních karet Raiffeisenbank na chytrých telefonech s operačním systémem Android. Klienti banky budou moct s telefony Huawei snadno platit v obchodech nebo vybírat hotovost z bankomatů.

Česká spořitelna informovala, že je první bankou na tuzemském trhu, která umožňuje nejen ověření totožnosti při komunikaci se státem či soukromými firmami, ale nově i digitální podepisování smluv u komerčních subjektů. Klienti mohou díky službě BankID SIGN začít využívat zaručený digitální podpis, se kterým lze snadno podepsat dokumenty ve formátu PDF.

Garanční systém finančního trhu uvedl, že po dvou měsících od zahájení výplaty náhrad vkladů klientům Československého úvěrního družstva v likvidaci (ČSÚD) už vyplatil téměř 40 milionů korun. Výplaty náhrad vkladů v celkové výši přes deset mil. Kč si dosud nevyzvedlo pět klientů. Celkem mělo nárok na výplatu náhrad vkladů 25 vkladatelů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Moneta zvyšuje sazby na spořicích účtech

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Trhy uzavírají týden na pozitivní vlně

Finanční trhy zakončují týden optimistickou náladou. Americké maloobchodní tržby výrazně pozitivně překvapily svým zářijovým růstem. K tomu se přidaly i velmi dobré výsledky hlavních jmen na amerických akciových trzích.

Běžný účet platební bilance prohlubuje deficit

Běžný účet platební bilance ČR v srpnu dosáhl deficitu 37,8 miliardy korun. Analytici čekali v průměru záporné saldo kolem 15 mld. Kč, ale odhady mnohdy nezahrnovaly již dříve zveřejněný hluboký propad obchodní bilance.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Poslanci horší než uklízečky. Které profese mají špatnou image?

Průzkum
Ve dvousetčlenné Poslanecké sněmovně usedne na ustavující schůzi začátkem listopadu 102 nových zákonodárců. Pro některé bylo zvolení příjemným překvapením, když díky preferenčním hlasům – kroužkování – přeskákali kandidáty na vyšších pozicích. Možná si ani neuvědomují, že právě nastupují do profese, která má z pohledu české veřejnosti nejhorší image. Dokonce i uklízečky nebo členové ostrahy jsou na tom lépe.