Nový šéf a zakázky za desítky milionů. Energon Energy Solutions nově vede Lukáš Roubíček

Bývalý místopředseda představenstva ČEZ ESCO Lukáš Roubíček se od letošního října stal novým jednatelem společnosti Energon Energy Solutions, která se specializuje na vytváření komplexních energetických řešení pro střední a větší podniky a jen za první dva měsíce Roubíčkova vedení získala zakázky v objemu vyšších desítek milionů korun. V příštím roce plánuje dosáhnout obratu v řádu stovek milionů. Svými službami chce oslovit také municipality.
Energon Energy Solutions nově vede Lukáš Roubíček. Foto: Energon Energy Solutions

V uplynulých letech Lukáš Roubíček působil na vedoucích pozicích několika energetických korporátů (ČEZ ESCO, RWE, Innogy), kde měl na starosti finance a později řízení projektů a dceřiných společností působících v oblasti decentralizace energetiky. Práce ve velkých korporacích však podle něj byla až příliš anonymní, proto se rozhodl odejít do menší společnosti.

„Chci mít možnost být v přímém kontaktu se zákazníky a věnovat se jim individuálně. Cíl mají všichni stejný: Ušetřit na nákladech za energie. My k tomu cíli umíme najít cestu, a to jak pro výrobní podnik, tak i obecní úřad nebo plavecký stadion,“ říká Lukáš Roubíček.

Komplexní řešení na míru i PPA projekty

Řešení od Energon Energy Solutions kombinují moderní i tradiční technologie. „Vše začíná prvotní analýzou spotřeby, na jejímž základě připravujeme návrhy různých variant. Někomu doporučíme fotovoltaiku s bateriovým úložištěm, někomu výměnu systému vytápění nebo osvětlení, jinde se soustředíme na úpravy v oblasti měření a regulace. Podstatné je vždy najít způsob, který se potkává s klientovým rozpočtem a přinese reálné výsledky – ať už jde o snížení nákladů, plnění ekologických cílů nebo dekarbonizaci,“ vysvětluje jednatel s tím, že spíš než o jednorázové projekty by mělo jít o dlouhodobé spolupráce.

„Potřeby klientů se logicky v čase budou měnit, podobně jako technologie, se kterými pracujeme. V návaznosti na to se k jednotlivým zákazníkům plánujeme průběžně vracet s dalšími vylepšeními,“ doplňuje.

Coby dceřiná společnost holdingu Energon se Energon Energy Solutions opírá také o know-how a kapacity několika sesterských firem. Díky tomu dokáže realizovat komplexní řešení. Ne vždy přitom klient musí být výsledným vlastníkem. Firma totiž na český trh proniká také s inovativním konceptem tzv. Power Purchase Agreements neboli PPA kontraktů.

„Jde o velmi výhodný model, který dává smysl především při instalaci fotovoltaiky. Klient vlastně nemusí investovat do pořízení elektrárny vlastní prostředky. Vše od A do Z, včetně financování, zajistíme my. Následně klientovi např. po dobu deseti let prodáváme elektřinu za dopředu stanovenou, fixovanou cenu. Klient tak může dokonale kalkulovat se svými náklady na energie a zároveň má volné prostředky na další investice. Nákupem elektřiny zároveň postupně splácí vybudování elektrárny, takže po vymezeném období přejde fotovoltaika do jeho vlastnictví,“ přibližuje Lukáš Roubíček nový trend, který po vzoru západních zemí nabírá na popularitě i u nás.

Fotovoltaiku chce devět z deseti klientů

Podle Roubíčka pro většinu firem představují nejsnazší způsob, jak snížit náklady na energie, solární elektrárny. Proto o ně mají zájem téměř všichni, a platí to i pro nově podepsané zakázky.

„Teď například chystáme instalaci 500kWp elektrárny na jeden výrobní areál, kde je fotovoltaika součástí ucelenějšího řešení. Doplníme ji bateriovým úložištěm BESS, které podnik využije k redukci přetoků do distribuční sítě a zároveň firmu ochrání před mikro výpadky. V rámci zakázky navíc budeme optimalizovat i technická řešení v oblasti měření a regulace, tak aby firma lépe řídila své energetické toky,“ přibližuje jednatel Energon Energy Solutions.

Zároveň upozorňuje, že mnohé firmy vedle výroby vlastní energie řeší i to, jak naložit s nevyužitými přebytky. „Naší silnou stránkou je, že umíme nejen instalovat a připojit jakkoli velký zdroj, ale současně dokážeme jakýkoli elektrický výkon vyvést do sítě, od NN až po VVN. Což rozhodně není samozřejmost,“ zmiňuje.

V rámci své nové funkce Lukáš Roubíček rozšiřuje tým Energon Energy Solutions. „S rostoucím počtem zakázek zvyšujeme i počet zaměstnanců. Já sám patřím k těm, kteří se nebojí tvrdě makat, ale umí se přitom i dobře bavit. Podobně smýšlející lidi s podnikatelským duchem rádi přivítáme v našem týmu,“ uzavírá.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.