Nový termín paralympijských her v Tokiu – světýlko na konci tunelu

Názor
Po celém světě vlády lidem kvůli koronaviru doporučují, aby ze svých domovů vycházeli jen v opravdu nejnutnějších případech a snad jen kromě Běloruska se všude zrušily sportovní akce i společné tréninky.
Alena Erlebachová, výkonná předsedkyně Českého paralympijského výboru. Foto: Paralympic.czAlena Erlebachová, výkonná předsedkyně Českého paralympijského výboru. Foto: Paralympic.cz

Není nic důležitějšího než zdraví a bezpečnost. Poděkujme proto společně Mezinárodnímu paralympijskému výboru, že posunul konání letních paralympijské hry na příští rok. Rizika jsou opravdu velká, a proto nezbývá, než se soustředit na sezónu 2021.

Je mi jasné, že řada z těch, kdo se až dosud poctivě připravovali na paralympiádu, teď prožívá pocit zklamání či lítosti.

V některých mohou hlodat pochyby, zda budou za rok ve stejné formě jako letos.

To vše v situaci, kdy musíme být po většinu času uzavřeni ve svých domovech. A to my všichni, nejen ti, kteří se letos těšili do Japonska. Podstatné je, že vybojované kvóty do Tokia platí.

Není dne, kdybych nepomyslela na každého z našich handicapovaných sportovců, a kladla si otázku, jak současnou situaci zvládají a jak řeší to, že teď nemohou dělat plnohodnotně to, co je v životě nejvíce baví – sportovat. Bazén vanou nenahradíš a sportoviště obývacím pokojem jakbysmet. Věřím ale, že si naši sportovci našli – anebo najdou – jiné způsoby, jak se udržovat v kondici.

PSALI JSME:
Kdo ovládne letošní anketu Nejlepší handicapovaný sportovec roku?

Chtěla bych všechny ujistit, že sekretariát Českého paralympijského výboru i v těchto nelehkých dnech a týdnech jede naplno, i když pracujeme z domova. Komunikujeme se svazy, s organizátory i se samotným Mezinárodním paralympijským výborem. Překládáme aktuální zprávy a umisťujeme je na webové stránky. Sledujeme situaci a snažíme se pomoci, jak to jen lze, třeba při žádostech o vrácení již zaplacených poplatků. Myslíme na to, aby současné situace měla na sportovce co nejmenší dopad.

Věřím, že včerejší oznámení nového termínu her se pro nás všechny stane světýlkem na konci tunelu, k němuž budeme s nadějí vzhlížet jako k pevnému bodu naší budoucnosti. Jako k něčemu, na co se můžeme těšit, k něčemu, co nás bude naplňovat vírou v úspěch, který nás teprve čeká. Jako k něčemu, co nám všem pomůže překonat náročné časy.

Společná naděje a víra jsou tím, co nás posouvá kupředu, věřme proto ve zlepšení situace a doufejme, že se ve zdraví opět společně shledáme na znovu otevřených sportovištích.

Přeji všem hlavně pevné zdraví!

Autorka je výkonná předsedkyně Českého paralympijského výboru
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Osobnosti v kampani Chráním Tebe apelují: Buď doma. Nos roušku. Společně to zvládneme

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB