Obchodní řetězce si z vládních politiků udělaly „dobrý den“

Názor
Obchodní řetězce si z vládních politiků, včetně premiéra Fialy, udělaly „dobrý den“. Nejprve, v září, jim naslibovaly, že potraviny zlevní v rozsahu snížené DPH (viz obrázek níže, pozn. aut.).
Obchodní řetězce musely po celou dobu vědět, že energie mohou být i příští rok poměrně drahé. Přesto slibovaly hory doly. Ilustrační foto: Pixabay.com

Pak si nechaly schválit konsolidační balíček. A nyní, když už je podepsaný prezidentem, a vyšší marže řetězců tedy zaručené, vyrukovaly řetězce s tím, že nejen nezlevní, ale dokonce zdraží (viz opět obrázek níže).

Prý zdražují kvůli drahým energiím. Ale na to, že stát nebude za firmy, ani za potravináře, platit třeba poplatek za obnovitelné zdroje, vládní politici upozorňovali už od jara.

Zdroj: Trinity Bank

Takže řetězce musely po celou dobu vědět, že energie mohou být i příští rok poměrně drahé. Přesto slibovaly hory doly. A vládní politici jim uvěřili, ač je před tím kdekdo varoval.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Premiér je fakt mimo. Chudí Češi na Nutellu nemají

Zavřít reklamu ×
  1. Toto ukazuje na neschopnost naší vlády měli by jim naznačit kde podnikají vzít si mustr z okolnich zemí Polsko Slovensko Maďarsko plačou jak je to špatné ale stavěj další a další tak to asi taková lace nedude možná když ne vláda tak mi nakupovat tam co nejmíň trochu jse sjednotit poukněme na Vietnamce jsou tim vzacný příklad jdou tam nakoupit jenom to nejnutnější příjemný den všem

  2. Většinu řetězců vlastní Němci! Není se čemu divit. Jejich zájem je „vyvést“ z ČR co nejvíce peněz…..Pan Klaus vše prodal do německých rukou a teď se nám to vrací jako bumerang.

  3. Když obchodní řetězce nebudou dodržovat přiměřený zisk (což lze zjistit) doporučoval bych vládě těmto řetězcům vyměřit zvláštní daň !

  4. Příspěvek byl redakcí odstraněn kvůli odpovědnosti provozovatele internetového portálu za obsah diskuse.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Ekonomika

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB