Osel okousal motorku, aneb na co zahraniční pojištění nestačí

Bez pojištění do zahraničí nejezděte, nabádají dovolenkáře cestovní kanceláře i pojišťovny. Ani dokonalé pojištění ovšem nedokáže obsáhnout všechny potíže, do nichž se čeští cestovatelé dostanou. Ukazuje to zkušenost ERV Evropské pojišťovny, která zastupuje většinu největších tuzemských cestovních kanceláří a na niž se loni obrátili klienti rovněž s několika hodně kuriózními požadavky.

Ochutnávat v cizině neznámé nápoje se nemusí vyplatit. Foto: PixabayFOTO: Pixabay

Jeden cestovatel si například v Číně vypůjčil motorku. Jenže když ji na chvilku odstavil, aby si prohlédl okolí, okousal mu osel některé části motocyklu. Dovolenkář pak žádal ERV Evropskou pojišťovnu, aby mu proplatila spoluúčast za opravu. Samozřejmě neuspěl.

Žena, která trávila dovolenou v Egyptě, byla zase šokovaná z toho, když v hotelu potkala arabské hosty. Marně poté usilovala o navrácení peněz. Neuspěl ani 46letý muž, který chtěl proplatit služby dvou nosičů v Keni. Cestovatel tam totiž zakopnul, upadnul a poranil si ruku. Jelikož chtěl pokračovat v cestě i se svými zavazadly, musel si najmout dva pomocníky.

BEZ NOŽŮ DÁL NECESTUJU!

Manželský pár si zase v Řecku objednal pobyt v levném hotelu, kde nebyla klimatizace součást standardního vybavení pokoje. Snažil se to tedy vyřešit tak, že zatelefonoval operátorce pojišťovny a požadoval, aby za ně zaplatila zapůjčení mobilní klimatizace.

Starší dovolenkář zase dobrovolně přerušil svou třítýdenní cestu po Jižní Americe už čtyři dny po příletu, protože se mu spustila rýma, která ho prý omezovala v dalším dobrodružném putování – a požadoval proplacení nevyužité dovolené.

Jinému klientovi se zase zpozdila zavazadla při letu do Severní Ameriky. V nich měl také dva oblíbené nože s dlouhou čepelí, bez nichž údajně nedokáže bezpečně cestovat, byť šlo o organizovaný zájezd s cestovní kanceláří. Na místě si obratem pořídil nové, a posléze požadoval po pojišťovně, aby mu je proplatila.

UKLOUZNUTÍ PO VELBLOUDÍM TRUSU

ERV Evropská pojišťovna ovšem řeší také velmi neobvyklé události, při nichž se její klienti zraní. Týkalo se to například muže, který na dovolené uklouznul po velbloudím trusu a bolestivě si natáhnul kolenní vazy. Velbloud figuroval i v další události. Když v Turecku nechal na tomto zvířeti povozit své děti jeden český turista, chtěl po něm velbloudář tučný bakšiš. Když to klient odmítnul, dostal ránu pěstí, po níž musel být dva dny hospitalizován v nemocnici.

Manželský pár – rovněž v Turecku – se zúčastnil večerního kulturního programu. Při skandovaném potlesku tam praskl těžký řemínek od hodinek muže u vedlejšího stolu, přičemž pásek dopadl velkou rychlostí tak nešťastně na nohu manželky, že jí zlomil prst.

Podobná nehoda se stala u londýnského Big Benu. Česká studentka tam omylem při focení selfie tyčí udeřila do tváře japonskou turistku a vyrazila jí dva přední zuby. Z pojištění odpovědnosti se pak vyplácelo více než 90 tisíc korun. A selfie tyč hrála hlavní roli i při zranění na náměstí Bastily v Paříži. Mladý muž tam v chůzi natáčel sebe a svou přítelkyni, jenže zakopnul a při pádu na tyč si naštípnul žebro.

Při pracovní cestě v Mongolsku jeden muž neodolal místní pohostinnosti a vypil sklenici jačího mléka, z čehož ovšem dostal silné zažívací potíže, takže ho pojišťovna musela převézt na tři dny do nemocnice.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Pojištění

Prsa, zadek i spermie. Pojišťovací bizarnosti celebrit

Doba nás tlačí do módních trendů. Jednou jsou to rachitické vychrtliny, jindy krev a mlíko. A tak často sáhneme do peněženky a vylepšujeme matku přírodu. Estetická medicína je jednou stranou mince. Druhou je jak si …

S mobilem v ruce bourají nejčastěji vysokoškoláci

Velká část řidičů zákaz používání mobilních zařízení během jízdy zcela ignoruje. Telefonátu v autě se vzdá pouze necelá třetina vysokoškolsky vzdělaných řidičů, zbytek jich běžně telefonuje. Větší sklon k používání …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …

95 svateb a jeden pohřeb

Názor
S velkým zájmem jsem v uplynulých dnech sledoval více či méně odbornou diskusi na téma, zda je správce daně …
Rolovat nahoru