Osobní bankroty se v prvním pololetí meziročně snížily

Během prvního pololetí letošního roku bylo v České republice vyhlášeno 7 468 osobních bankrotů a podáno 7 499 návrhů na osobní bankrot. Počet osobních bankrotů se tak meziročně snížil o 858, tedy o deset procent, a počet návrhů na osobní bankrot o 742 návrhů, tedy o devět procent. Vyplývá to z informací společnost CRIF – Czech Credit Bureau.
Během prvního pololetí letošního roku bylo v České republice vyhlášeno 7 468 osobních bankrotů a podáno 7 499 návrhů na osobní bankrot. Ilustrační foto: Pixabay.com

Počet osobních bankrotů se meziročně snížil ve všech krajích ČR s výjimkou Karlovarského kraje. Tento kraj má třetí nejvyšší počet bankrotů na deset tisíc obyvatel (18,7 bankrotu na 10 000 obyvatel kraje za posledních 12 měsíců, pozn. red.).

Nejvyšší meziroční pokles zaznamenal kraj Vysočina, což je kraj s nejnižším počtem bankrotů na deset tisíc obyvatel v ČR (9,5 bankrotu na 10 000 obyvatel za posledních 12 měsíců, pozn. red.).

Nejvyšší počet osobních bankrotů na deset tisíc obyvatel v posledních dvanácti měsících vykázal Ústecký (19,8) a Moravskoslezský kraj (19,3), které spolu s Karlovarským krajem vykazují dlouhodobě nejvyšší míru osobních bankrotů.

PSALI JSME:
Jde vám po krku více věřitelů?

„Počet osobních bankrotů i počet návrhů na ně v prvním pololetí setrvale klesá od roku 2020. V roce 2020 dosáhl počet osobních bankrotů nejvyššího počtu za posledních devět let, když jich bylo zaznamenáno 9 523. Výsledek v letošním prvním pololetí potvrzuje klesající trend,“ informovala Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

V červnu bylo vyhlášeno 1 226 osobních bankrotů, o 98 méně než v květnu. Počet návrhů na osobní bankrot se také meziměsíčně snížil, a to o stovku na 1 263. Nejvíce osobních bankrotů bylo v červnu vyhlášeno v Moravskoslezském kraji (183), v Praze (153), v Ústeckém kraji (152) a ve Středočeském kraji (143).

Nejméně naopak v Pardubickém kraji (38) a shodně na Vysočině a Karlovarsku (oba 46). „Karlovarský kraj nicméně vykazuje nadprůměrnou míru osobních bankrotů na 10 000 obyvatel, zatímco Praha a Středočeský kraj mají tento ukazatel podprůměrný,“ doplnila Kameníčková.

PSALI JSME:
Čeští dlužníci ulévají peníze i v Německu, říká prezident exekutorů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Konec hypoték pro všechny

Je tomu přibližně měsíc, co Česká národní banka (ČNB) naposledy zvýšila úrokové sazby, a to o 1,25procentního bodu, v důsledku čehož dále podražily také hypoteční úvěry. Příští zasedání Rady ČNB se bude konat 4. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Začíná éra zlevňování domů a bytů? Objevují se první náznaky

Analýza
Ještě v prvním čtvrtletí zdražily české domy a byty podle Eurostatu nejrychlejším tempem v rámci celé EU. Dost možná, že příští zpráva evropského statistického úřadu bude z pohledu českého zákazníka výrazně optimističtější. Objevují se první náznaky, že tuzemské nemovitosti přestávají zdražovat a některé už dokonce mírně zlevňují.