Philip Morris ČR a.s. získala jako první firma v České republice prestižní certifikaci platové rovnosti EQUAL-SALARY

Společnost Philip Morris ČR a.s. získala jako úplně první firma v České republice prestižní certifikaci tzv. platové rovnosti - EQUAL-SALARY. Certifikaci uděluje švýcarská Nadace EQUAL-SALARY ve spolupráci s Ženevskou univerzitou a poradenskou společností PwC jako nezávislé potvrzení rovného odměňování mužů a žen na stejných pracovních pozicích.

„Získání certifikace platové rovnosti dokazuje, že Philip Morris ČR a.s. dlouhodobě dbá na rovnocennou mzdovou politiku a je dobrým zaměstnavatelem bez ohledu na pohlaví, věk, či zda pracujete na obchodní nebo výrobní pozici,“ říká Árpád Könye, předseda představenstva a generální ředitel Philip Morris ČR a.s., pobočky Philip Morris International Inc., a dodává:

Je to pro nás významné potvrzení toho, že bereme téma různorodosti a začleňování zaměstnanců velmi vážně, neboť patří mezi hlavní pilíře firemní kultury Philip Morris ČR a.s. Jsme velice hrdí na toto uznání a potvrzení – jde totiž o první certifikaci v České republice, která přichází nedlouho poté, co jsme již počtvrté v řadě získali ocenění Top Employer Česká republika.“

Společnost Philip Morris International Inc. (PMI), která je globálním zaměstnavatelem s více než 80 tisíci zaměstnanci v mnoha zemích po celém světě, má diverzitu a rovnost pracovních podmínek jako jeden z klíčových pilířů firemní kultury. Právě rozmanitost pracovních týmů a přístupů k práci je klíčem k celkové úspěšnosti firmy a také motorem inovací.

Rovnocenné zastoupení mužů a žen je jedna z oblastí diverzity, které Philip Morris International věnuje zvláštní pozornost. Týká se to všech oblastí lidských zdrojů – od genderově vyváženého náboru kandidátů na jednotlivé pozice až například po stanovení cíle, aby do roku 2022 bylo nejméně 40 % manažerských pozic obsazeno právě ženami.

Důležitou součástí přístupu k ženám – zaměstnankyním je také pozornost, kterou firma věnuje v České republice jako zaměstnavatel ženám po návratu z mateřské či rodičovské dovolené. Zaměstnankyním, které se vrací zpět do práce jako maminky, poskytuje Philip Morris ČR a.s. například následující podporu a benefity: možnost navýšené kvóty hodin, kdy mohou ženy pracovat z domova (u pozic, které to umožňují), finanční kompenzace ošetřování člena rodiny do 3 let jeho věku, při návratu do práce do 1 roku věku dítěte (na pracovní poměr) poskytnutí jednorázové kompenzace na podporu financování školky nebo hlídání dětí.

Součástí rovnocenného přístupu ke všem zaměstnancům je pak i rovnocenné odměňování na stejných pracovních pozicích – bez ohledu na pohlaví, či zda pracujete na obchodní nebo výrobní pozici.

„Je pevnou součástí našich firemních zásad, že na pracovišti neakceptujeme jakoukoli diskriminaci. Pokud jde o oblast odměňování, víme, že je to něco, co se obtížně dokazuje. Rozhodli jsme se proto pro nezávislé a objektivní posouzení, abychom zjistili, zda to, v co věříme, skutečně děláme. Zároveň chceme být, bez ohledu na pohlaví, považováni za skvělé místo k práci pro naše stávající i budoucí zaměstnance“, říká Dimitrios Karampis, ředitel lidských zdrojů Philip Morris ČR a.s.

Udělení certifikátu EQUAL-SALARY vychází z nezávislého vyhodnocení splnění přísných kritérií. Každá společnost, která má zájem ucházet se o certifikaci, poskytne k analýze anonymizovaná zaměstnanecká data Nadaci EQUAL-SALARY prostřednictvím zabezpečené IT platformy. Následně firmu navštíví tým auditorské společnosti PwC, která se jako jediná na světě může na procesu certifikace podílet jako poradce, a provede přezkum. Na základě kladného stanoviska PwC je následně společnosti udělen certifikát a právo používat označení EQUAL-SALARY od Nadace EQUAL-SALARY. Autorem analýzy, která je založena na regresní metodě, umožňující na základě poskytnutých údajů odhalit platovou diskriminaci ve firmě, je Yves Flückiger z Ženevské univerzity. Certifikát má platnost 3 roky, během nichž musí certifikované společnosti předložit dvě monitorovací zprávy.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Atopická dermatitida není pouhá vyrážka

Startující projekt zaměřený na podporu osvěty o atopické dermatitidě upozorňuje na tíživé životní situace lidí s výskytem tohoto chronického onemocnění. Prostřednictvím krátkých videí se široká veřejnost seznámí se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru