Pražská burza rostla, ČEZ zpět nad úrovní 1 000 korun

Z dat zveřejněných ve středu stojí za zmínku německá průmyslová produkce. Reportované číslo bylo podstatně lepší, než kolik činilo očekávání trhu. Příjemně překvapil také ADP report z amerického trhu práce.
Pražský index PX ve středu vzrostl o 0,64 procenta, což byl ve srovnání s ostatními evropskými burzami slušný zisk. Nejlepší výkon zaznamenala Moneta. Ilustrační foto: Moneta Money Bank

To je předstihový ukazatel před pátečním zveřejněním nových pracovních míst (mimo zemědělství). To by mohlo indikovat silný trh práce a větší utahování měnové politiky za strany Fedu (americká centrální banka, pozn. red.).

Americký index S&P500 ve středu otevřel obchodní seanci fluktuací kolem nuly ovlivněný lepšími daty z trhu práce. Evropský index STOXX Europe 600 otevřel v negativním pásmu, ale jeho hodnota se stále zvyšovala. Krátce před koncem středečního obchodování byl ve srovnání s úterním závěrem na červené nule.

Pražský index PX ve středu vzrostl o 0,64 procenta (1 409,03 b.), což byl ve srovnání s ostatními evropskými burzami slušný zisk. Nejlepší výkon zaznamenala Moneta (+2,04 %, 85 Kč). ČEZ se po včerejším výplachu (-4,56 %), kdy jeho cena spadla pod 1 000 korun, opět zvedl a podařilo se mu dostat zpět nad její úroveň.

Ve středu jeho akcie posílily o 0,96 procenta (1 004 Kč). Podobně posílila i Komerční banka (+0,94 % (755 C Kč ZK). Nad nulou skončily ještě akcie Coltu (+0,51 %, 589 Kč) a Philip Morris ČR (+0,35 %, 17 380 Kč). Jako jedná oslabila Erste Group Bank. Její cena se mírně snížila o 0,30 procenta (859,40 Kč) po prudkém růstu v minulém týdnu.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Pražská burza letos válcuje ostatní, málokde jinde lidé bohatnou na akciích tolik jako v Praze

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Duch nemovitostí obchází evropské banky

Od prosince 2021 se evropské realitní firmy propadly o 43 procent. Vyšší úrokové sazby snižují hodnotu jejich aktiv a postupně rostoucí úrokové náklady jim ujídají z provozních peněžních toků. Celé odvětví má nízký …

Akciové trhy: Včera růst, dnes korekce

Většina evropských akciových trhů v úterý rostla. Bohužel na domácí burze to tak veselé nebylo. Začátek amerického obchodováni a konec evropského mohla ovlivnit spotřebitelská důvěra, která dopadla lépe, než se čekalo.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Chytrá řešení“ jsou pro menší a střední firmy příliš nákladná

Průzkum
Pod pojmem „Úspory a chytrá řešení“ si majitelé, jednatelé a ředitelé malých a středních podniků nejčastěji představují IT služby, zjednodušení, úsporu a efektivitu. Největší překážkou přijímání takových řešení ale podle nich je, že jsou příliš nákladná. Zjistil to výzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) uskutečnila v únoru na vzorku 255 firem do 250 zaměstnanců agentura Ipsos.