Představenstvo Kofoly navrhuje dividendu 13,5 Kč

Kofola dnes oznámila, že představenstvo navrhne ze zisku roku 2020 vyplatit dividendu ve výši 13,5 korun na jednu akcii. Jde o stejnou dividendu, jaká byla vyplacena v minulých letech. Ve srovnání se včerejší závěrečnou cenou nabízí navržená dividenda slušný hrubý výnos 4,3 procenta.
Kofola oznámila, že představenstvo navrhne ze zisku roku 2020 vyplatit dividendu ve výši 13,5 korun na jednu akcii. Ilustrační foto: Kofola

Dividendu musí schválit akcionáři na valné hromadě, která se bude konat 29. listopadu2021. Rozhodný den pro účast na valné hromadě i pro samotnou dividendu je stanoven na 22. listopad. To při standardním vyrovnání (T+2) znamená, že poslední den, kdy se budou akcie Kofoly obchodovat s právem účasti na valné hromadě, ale i s právem na navrženou dividendu, je 18. listopad.

Zadlužení Kofoly na konci pololetí tohoto roku bylo 3,3x (čistý dluh/EBITDA). To je jen lehce pod bankovním kovenantem 3,5x. Výplata dividendy pravděpodobně zvýší zadlužení, které by se tak mohlo dostat nad úroveň kovenantu.

Podle předchozích indikací, navrhlo představenstvo dividendu až ve chvíli, kdy má dobrou vizibilitu na celoroční výsledky. Takže předpokládáme, že druhá polovina roku se vyvíjela podle představ managementu tak, aby kovenant nebyl ohrožen. Očekávání silných výsledků je pro trh samozřejmě pozitivní zprávou.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Socialistické značky, které přežily: Kofola, Tatra, Favorit a Mototechna

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Česká národní banka schvalovala

Česká národní banka (ČNB) schválila před dvěma týdny investiční skupinu RSJ jako nového akcionáře Pillow pojišťovny. Redakci o tom informoval jeden ze zakladatelů pojišťovny, Martin Podávka. Centrální banka rovněž …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Katastrofická politika turecké centrální banky

Názor
Zatímco většina centrálních bank zpřísňuje měnovou politiku v boji proti inflaci, Turecko se vydalo opačnou cestou. Na čtvrtečním zasedání turecká centrální banka snížila úrokové sazby o 200 bazických bodů na 16 procent.