Pro čtyři z pěti Čechů je hodnota života nevyčíslitelná

Průzkum
Čtyři z pěti Čechů uvedli v reprezentativním průzkumu NN Životní pojišťovny, že cena života je nevyčíslitelná. „Když jsme se Čechů s nadsázkou v roce 2016 ptali na cenu lidského života, nejvíce lidí zvolilo nejvyšší nabídnutou „cenovku“ 30 milionů korun. Na základě zkušeností posledních měsíců ale dnes více než 80 procent Čechů říká, že cena života je nevyčíslitelná,“ komentuje aktuální výsledky průzkumu generální ředitel pojišťovny Maurick Schellekens.
Nejvíc volného času, téměř třetinu, podle průzkumu Češi věnují partnerovi a rodině. Ilustrační foto: Pixabay.com

Více než čtvrtina Čechů (25,4 %) označila za nejdůležitější ve svém životě zdraví, které tak po čtyřech letech od předešlého průzkumu pomyslně sesadilo z trůnu rodinu. Ta ale na pomyslném žebříčku hodnot zaostává jen velmi těsně s necelou čtvrtinou (23,6 %). Nejdůležitější trojici uzavírá domov, který si za čtyři roky polepšil o více než procento (aktuálně 18,1 %).

Nejvíc volného času, téměř třetinu, podle průzkumu Češi věnují partnerovi a rodině, zatímco péčí o zdraví stráví jen desetinu volna. Nejvýraznější posun nastal v tom, jak moc lidem zasahuje práce do osobního volna. Zatímco v roce 2016 lidé věnovali práci jen sedm procent svého volného času, dnes už se to blíží 15 procentům.

Poměrně těžké je také pro Čechy nacházet rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Pracovat tolik, kolik by chtěli, se daří jen 42 procentům z nich.

PSALI JSME:
Více než polovina Čechů se věnuje sportu alespoň jednou týdně. Nejoblíbenější je turistika

×
  1. ČR je rozvojová země s nulovou vymahatelností práva. Dobře se mají jen lidé jako Janoušek a poliitci. Kdyby si lidé zkusili život v Holandsku nebo Norsku tak by okamžitě s tohoto bordelu utekli!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru