Prodej nebaleného chleba a pečiva je bezpečný!

Vzhledem k některým zprávám v bulvárních médiích o prodeji nebaleného pečiva považuje Svaz pekařů a cukrářů v České republice za nutné učinit následující prohlášení.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pečivo je ve světle současné pandemie stále stejně zdravou a bezpečnou potravinou jako kdykoli předtím. Pekaři vyrábějí své produkty podle nejpřísnějších hygienických podmínek, stejným parametrům podléhá i jejich distribuce a prodej. CZVP SZÚ navíc ve své zprávě uvádí, že nemá žádné informace o přenosu tohoto druhu koronaviru na nebaleném pečivu.

Druhým faktem je, že vláda ČR povolila prodej nebaleného pečiva, a to při garanci splnění přísných hygienických podmínek prodeje, tzn., zákazníci musí mít k dispozici mikrotenové sáčky, jednorázové rukavice a podávací náčiní. V současných hodinách se také ukazuje, jak seriózně se jednotlivé obchodní řetězce staví k dodržování hygieny v místě prodeje: Zajistily dozor k zajištění plynulého prodeje, informační tabule a sami balí rohlíky či chleby do plastových obalů. Zákazníci tak nejsou ochuzeni o čerstvé pečivo, pokud zvolí balené, pekaři mohou nabídnout široký sortiment.

Šílenců, jakým byl tzv. „olizovač pečiva“ šířící poplašné zprávy na sociálních sítích, je v české populaci, doufejme, minimum. Jen prosíme, nezaměňujte kriminální čin nezodpovědného jednotlivce s bezpečným fungováním výroby, distribuce a prodeje potravin. Pečivo je bezpečné stejně jako jeho prodej. Všichni – tisíce pekařů, řidičů a prodejců – pro to děláme maximum.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak jednat s pojišťovnou v případě autonehody?

Autonehody se odehrávají každý den na našich i evropských silnicích a měli byste si být vědomi, že se vám mohou také stát. Mnoho řidičů neví, jak jednat s pojišťovnou v případě nehody.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru