Program Start it @ČSOB, společnost MEBSTER a Hamzova léčebna pomáhají myšlenkám a lidem na vlastní nohy

Akcelerační program Start it @ČSOB podporující české start-upy spolupracuje se společností MEBSTER, která vyvinula zdravotní pomůcku UNILEXA. Tento unikátní certifikovaný produkt umožňuje lidem s určitým typem porušení míchy postavit se na vlastní nohy a opět chodit. ČSOB dnes toto zařízení darovala Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé.
Ilustrační foto: ČSOB

„Projekt společnosti MEBSTER je naprosto převratný, doslova pomáhá lidem na nohy. Jsme rádi, že jsme mohli projekt finančně i poradensky podpořit a investovat do zařízení pro Hamzovu odbornou léčebnu, aby se zdejší klienti mohli s UNILEXOU znovu naučit chodit,“ uvedl Petr Hutla, člen představenstva ČSOB.

Start it @ČSOB spolupracuje na projektu společnosti MEBSTER od samého začátku. MEBSTER totiž byla jednou ze čtyř firem pilotní fáze už v roce 2018. Jednalo se především o poradenství expertů ČSOB v oblasti rozvoje vlastního podnikání firmy. Společnosti MEBSTER se letos podařilo exoskelet UNILEXA certifikovat jako zdravotnickou pomůcku a uvést jej na český trh.

„Díky Start it @ČSOB jsme se posunuli rychle kupředu. Dokončili jsme vývoj unikátní zdravotnické pomůcky UNILEXA a získali pro ni potřebnou zdravotní certifikaci, která umožňuje její rozšíření mezi klienty s částečným nebo úplným ochrnutím dolních končetin, například po poranění míchy. Dalším krokem by mělo být zajištění potřebného krytí zdravotními pojišťovnami, aby tato pomůcka byla co nejdostupnější těm, co ji potřebují,“ uvedl Michal Gloger, zakladatel a výkonný ředitel společnosti MEBSTER.

Kromě podpory firmy MEBSTER, která produkt vyvinula, se ČSOB rozhodla dvě zařízení UNILEXA zakoupit a věnovat, jedno Hamzově odborné léčebně v Luži a druhé ParaCENTRU Fenix v Brně.

„Poděkování za tento výjimečný dar patří jak vývojářům ze společnosti MEBSTER, tak ČSOB, která vývoj podpořila a produkt nám darovala. Jsme rádi, že naši lékaři mohou se zařízením UNILEXA pracovat společně s našimi klienty, kterým by měl pomoci dosáhnout nové úrovně pohybu a tím i odstranění části hendikepu, který je omezoval,“ doplnil Václav Volejník, ředitel Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak jednat s pojišťovnou v případě autonehody?

Autonehody se odehrávají každý den na našich i evropských silnicích a měli byste si být vědomi, že se vám mohou také stát. Mnoho řidičů neví, jak jednat s pojišťovnou v případě nehody.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru