Rohlik.cz před Vánocemi: roste obliba hotového cukroví a vánoček

Podle největšího online prodejce potravin budou hitem nadcházejícího vánočního období hotové cukroví, těsta nebo vánočky. Odhad vychází z loňských prodejních čísel. V letošním roce očekává Rohlik.cz minimálně trojnásobný zájem o tradiční vánoční produkty. „Je evidentní, že si Češi na tradici cukroví stále potrpí. Na samostatnou přípravu nemají ale čas, nebo ho raději věnují svým blízkým. Na Rohlíku si v prosinci mohou nechat doručit hotové cukroví od nejlepších pekařů,“ prohlásil Rostislav Brzobohatý, marketingový ředitel společnosti Rohlik.cz.

Kolem 200 balení hotového cukroví denně. Takový počet se prodával během rušných vánočních dní na internetovém supermarketu v loňském roce. Největší poptávka byla po máslových rohlíčcích, medových perníčcích nebo lineckém cukroví. Daleko větší zájem očekává Rohlik.cz letos. Ve své nabídce bude mít totiž cukroví od úspěšných lokálních pekařství Kabáta a Merhauta. Je obvyklé, že naši zákazníci si upečou 1 až 2 druhy cukroví, aby načerpali vánoční atmosféru, ale k nám si přijdou zakoupit ostatní druhy,“ prohlásila Monika Maroši, vedoucí obchodního oddělení z Merhautova pekařství.

Podle Pavla Kopeckého, specialistu na pečivo z Rohliku.cz, se prodeje v rušných vánočních týdnech hotového cukroví budou v letošním roce pohybovat kolem 600 krabic denně. Přední internetový supermarket chce nabídnout zákazníkům poctivé a čerstvé cukroví z kvalitních ingrediencí a bez náhražek.

Pekárna přímo ve skladu!

Nově budou pekaři přímo ve skladu Rohlíku připravovat každý den vánočku z kynutého těsna. Kurýři tak doručí čerstvou vánočku jen několik hodin po upečení. „Letos budeme schopní připravit 200 vánoček denně přímo v naší pekárně. Prodávat budeme další druhy od pekařů, které už budou zabalené. Počítám, že bychom mohli prodávat přes 600 vánoček denně. V minulém roce jsme na Rohlíku za prosinec prodaly skoro 10 tisíc kusů vánoček,“ prohlásil Pavel Kopecký.

Ohromná poptávka během vánočních svátků je také po hotovém těstu. Na Rohlíku zákazníci nejraději nakupují na perníčky, linecké nebo ořechové těsto. Zákazníkům vše doručíme ten samý den až ke dveřím. Ušetří hromadu času a nemusí nic v kuchyni uklízet. Z hotového těsta stačí cukroví pouze vytvarovat a strčit do trouby,“ dodal Pavel Kopecký.

Rohlik.cz očekává, že prodej cukroví a vánoček bude minimálně trojnásobný oproti roku 2017. A že naváže na rekordní prodeje během říjnových a listopadových svátečních víkendů. Balíčky s různými druhy cukroví (linecké, rohlíčky, ořechové, včelí úly…) bude Rohlík nabízet od 1. prosince. Cukroví je u nás dělané velmi poctivě, každý jednotlivý kousek je dělán ručně, dle tradičních českých receptur našich babiček,“ prohlásil Tomáš Dudek pekařství Kabát.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru