Rohlik.cz skončí s vejci z klecových chovů. „Někdo musí začít,“ říká jeho zakladatel Tomáš Čupr

Od konce roku 2019 nenajdou zákazníci v nabídce největšího tuzemského online supermarketu Rohlik.cz vejce pocházející z klecových chovů. Ten tak reaguje na nejnovější odhalení ochranářských organizací odvysílaných ČT24, že životní podmínky drůbeže v těchto typech chovů bohužel zůstávají špatné.

„V Rohlíku věříme, že potraviny lze dlouhodobě produkovat s ohledem k životnímu prostředí a s respektem ke zvířatům. Věříme, že naši věrní zákazníci takové hodnoty upřednostňují před nejnižší cenou,“ vysvětluje opatření Tomáš Čupr, zakladatel společnosti Rohlik.cz. Už nyní ale tvoří na Rohlik.cz podíl vajec z podestýlek, v biokvalitě a z volného chovu až 80 procent na rozdíl od řetězců, kde je poměr opačný.

Vejce z přirozenějších volných chovů jsou kvalitnější a chutnější, ale zákazníci si za ně musí připlatit. Zatímco vejce od slepic v klecích přijde i na 1,80 Kč, od slepic žijících volně je to dvoj i trojnásobek. Podle Čupra je ale nutné zákazníkům dostatečně vysvětlit, že kromě ceny či země původu je důležité zohledňovat také okolnosti produkce každé potraviny. „Velké řetězce roky lidem tlačí do hlavy, že vejce musí stát co nejméně a všichni prodejci se bojí to tabu – kvalita versus cena – prolomit,“ doplňuje Tomáš Čupr.

Kromě vyšší ceny ale každý odvážlivec naráží ještě na fakt, že vajec produkovaných ve volných chovech je v Česku zatím velký nedostatek. Jak uvádí reportáž ČT, zatímco v zahraničí se klecové velkochovy ruší a podílí se na produkci už méně než polovinou, Česko je s 90 procenty klecových chovů výrazně pozadu. Rohlik.cz a Sklizeno proto začaly prostřednictvím investičního nástroje My Food Centrum směrovat finance do rozšiřování kapacit volných chovů drůbeže. „Bez tlaku spotřebitelů na obchodníky a velké řetězce ke změně hned tak nedojde. Jdeme proti trhu, ale pokusíme se být inspirací pro ostatní, že to jde,“ uzavírá Čupr.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Dopravní předpisy platí i za závorou

Poradna
Parkování mimo veřejné komunikace se může stát problémem. Zvláště pak, když dojde k poškození vlastního nebo cizího vozidla či spáchání dopravního přestupku, protože ohledně režimu na parkovištích a okrajových cestách se často neshodnou ani právníci. Někdo totiž tvrdí, že tzv. za závorou pravidla silničního provozu neplatí, jiní namítají, že je nutné je dodržovat i na parkovištích obchodních domů či nemocnic …

Investice s vůní benzínu

Kouzlu vozů z dob minulých podléhá stále více lidí, kteří shánějí hlavně socialistické veterány. V tom jim už rok …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru