Rohlik.cz zrychlil expresní dopravu, nákup dopraví v průměru do 90 minut

Rychlejší doručení nákupu v rámci expresní objednávky mohou zákazníci v Praze a Brně od listopadu očekávat na Rohlik.cz. Největší online prodejce potravin zoptimalizoval své logistické procesy a ve vybraných lokalitách tak dokáže přivést nákup i za 30 minut. V průměru kurýři přijedou až domů do 90 minut od objednání. „Povedlo se nám stlačit čas ze dvou hodin. Myslím, že to z nás dělá jednu z nejrychlejších přepravních služeb. Sázíme na pokročilá systémová řešení v logistice, která jsme si převážně sami vyvíjeli, a na zautomatizovaný sklad. Také neustále pracujeme na navyšování naší kurýrní kapacity,“ prohlásil Rostislav Brzobohatý, marketingový ředitel Rohlik.cz.

O expresní objednávky je čím dál větší zájem. Zákazníci na Rohlíku v rámci této služby nakupují zejména menší počet potravin nebo suroviny pro přípravu oběda či večeře. „Obvykle něco zapomněli a už se jim nechce jít do kamenné prodejny. Velice ocení, když jim vše přivezeme co nejdříve. Jde také o skvělé řešení pro nákupy léků, které dodáváme ve spolupráci s BENU Lékárnou,“ dodal Rostislav Brzobohatý. Rohlik.cz během dne vyřídí více než 100 expresních objednávek a jejich počet se bude dál zvyšovat. Také proto se internetový supermarket rozhodl jejich dopravu zrychlit.

Nově Rohlik.cz zcela oddělil vyřizování expresních zakázek od standardních. „Od listopadu mají expresní zakázky vlastní plánovaní tras a vyhradili jsme na ně speciální kurýry. Výsledky se dostavily velice rychle,“ uvedl Martin Dítě, ředitel strategických projektů z Rohlik.cz. Například 6. listopadu dorazil nákup zákazníkovi v Brně přesně za 20 minut, což je dosavadní interní rekord. „Rychleji jsme nákup nikdy nedoručili. V Praze jsme byli nejdříve u dveří objednavatele za 25 minut. Rád bych, abychom se pod třicet minut dostávali pravidelně. Myslím, že to určitě možné je,“ doplnil Martin Dítě.

Drtivou většinu logistických systémů si Rohlik.cz vyvinul samostatně. Jde například o automatizovaný sklad. Na některých pak pracuje s předními dodavateli, jako je například systém, který plánuje veškeré trasy kurýrů. „Už teď dovážíme nákupy dříve než za dvě hodiny, v průměru tak za hodinu a půl od objednání. Během Vánoc se zaměříme na to, abychom vyřídili co nejvíce nákupů,“ prohlásil Martin Dítě z Rohlik.cz.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru