Rohliku.cz roste mezi zákazníky počet seniorů. Od loňského roku se jejich počet zdvojnásobil!

Na největším online obchodu s potravinami v České republice čím dál více nakupují lidi v důchodovém věku. Za poslední rok se jejich počet zdvojnásobil. Nejčastěji k tomu využívají internet nebo si objednají nákup pomocí asistentky po telefonu. „Většinou se jedná o seniory, kteří se nechtějí tahat s taškami z obchodů. Náš kurýr jim nákup odnese až domů, což už se naučilo využívat mnoho důchodců pravidelně,“ prohlásil Tomáš Čupr, zakladatel společnosti Rohlik.cz.

V loňském roce nakupovalo na Rohliku.cz za třetí čtvrtletí v průměru přes 700 lidí starších více než 65 let. Za letošní kvartál to už bylo skoro 1 800 seniorů. Zajímavostí je, že k tomu nejčastěji využívají internet ve stolním počítači. „To je jasný důkaz toho, že čeští senioři nemají potíže s moderní technikou. Mnozí z nich mají na našich stránkách svůj účet a dokáží si u nás v pohodě objednat své oblíbené produkty. Těší nás, že jejich počet roste. Očekáváme, že koncem roku budeme mít ke třem tisícům pravidelně nakupujících seniorů u nás,“ doplnil Tomáš Čupr.

Další variantou objednání potravin je přes telefon. Senioři se dovolají na zákaznickou podporu, kde jsou následně přesměrovány na asistentku. Nejčastější čekací doba na spojení s operátorem je u Rohliku.cz cca 45 vteřin. Nákup po telefonu trvá v průměru deset až patnáct minut. „K dispozici je asistentka, která zná téměř všechny volající ze starších zákazníků. Občas s nimi rozebírají například recepty na jídlo, nebo co plánují zrovna v ten den uvařit. Tím, že je s nimi často v kontaktu, tak zná jejich životní příběhy,“ doplňuje Pavla Veselá, manažerka zákaznické péče.

Obvykle senioři na Rohliku.cz objednávají během dopoledních hodin. Zájem je o dia produkty, mléčné potraviny, pečivo a především o větší množství balených vod. Oblíbené jsou také polévkové směsi. Během letních měsíců kurýři jezdili často také do chatových oblastí. Průměrný nákup u seniorů je kolem 550 korun. „Vždycky doporučujeme, aby měli nákup připravený dopředu třeba na lístku. Samozřejmě s alternativami telefonicky poradíme,“ doplnila Pavla Veselá, podle které senioři velice pozitivně reagují na newslettery se slevovými akcemi. „Často kvůli tomu kontaktují naší zákaznickou linku. Velký zájem je také o farmářské produkty.“

Pro registrované důchodce nebo držitele ZTP otevřel Rohlik.cz klub plný výhod. Jednou z nich je doprava zdarma.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru