S British Airways si na vánoční nákupy doletíte až do centra Londýna

Díky letecké společnosti British Airways mohli 29. října cestující z pražského Letiště Václava Havla poprvé odletět do Londýna přímým letem na letiště London City Airport, které se nachází nejblíže centru města. Zavedením pravidelné linky získala Praha poprvé v historii přímé letecké spojení s tímto letištěm. Návštěva vánočního Londýna je nyní jednodušší než kdykoli předtím.

London City Airport patří sice mezi nejmenší londýnská letiště, ale pro svou polohu je velmi oblíbené a využívané. Do centra Londýna je možné se dostat pohodlně a rychle městskou hromadnou dopravou nebo využitím taxi již za pár minut. Toto letiště se navíc nachází v blízkosti londýnské finanční čtvrti Canary Wharf, proto si ho jako cílovou destinaci volí i mnoho těch, kteří cestují do Londýna obchodně.

Novou linku provozuje dceřiná společnost BA CityFlyer, která vypraví šestkrát týdně stroje Embraer 190 a 170. Ve všední dny může z Prahy do Londýna odletět až 98 lidí a to v čase 14:50 a z Londýna v 11:15. Do nedělního spoje se vejde celkem 76 cestujících a letadlo odlétá v 18:50 z Prahy a z Londýna v 15:15. V letadle cestující stráví přibližně dvě hodiny.

Historicky první přímý komerční let mezi Londýnem a Prahou se uskutečnil již před 71 lety v roce 1946. Předchůdce dnešních British Airways, společnost British European Airways (BEA), tehdy zavedla pravidelnou linku z Londýna do Prahy, kterou mohli cestující využít třikrát týdně.  Cesta trvala z dnešního pohledu neuvěřitelných 4 a půl hodiny a cena zpáteční letenky se pohybovala od 32 liber (6.480 Kč), což v současné hodnotě peněz odpovídá zhruba částce 40 tisíc korun.  Dnes je Londýn jednou z nejvytíženějších destinací pražského ruzyňského Letiště Václava Havla.

Zdroj: Tisková zpráva

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *