S British Airways si na vánoční nákupy doletíte až do centra Londýna

Díky letecké společnosti British Airways mohli 29. října cestující z pražského Letiště Václava Havla poprvé odletět do Londýna přímým letem na letiště London City Airport, které se nachází nejblíže centru města. Zavedením pravidelné linky získala Praha poprvé v historii přímé letecké spojení s tímto letištěm. Návštěva vánočního Londýna je nyní jednodušší než kdykoli předtím.

London City Airport patří sice mezi nejmenší londýnská letiště, ale pro svou polohu je velmi oblíbené a využívané. Do centra Londýna je možné se dostat pohodlně a rychle městskou hromadnou dopravou nebo využitím taxi již za pár minut. Toto letiště se navíc nachází v blízkosti londýnské finanční čtvrti Canary Wharf, proto si ho jako cílovou destinaci volí i mnoho těch, kteří cestují do Londýna obchodně.

Novou linku provozuje dceřiná společnost BA CityFlyer, která vypraví šestkrát týdně stroje Embraer 190 a 170. Ve všední dny může z Prahy do Londýna odletět až 98 lidí a to v čase 14:50 a z Londýna v 11:15. Do nedělního spoje se vejde celkem 76 cestujících a letadlo odlétá v 18:50 z Prahy a z Londýna v 15:15. V letadle cestující stráví přibližně dvě hodiny.

Historicky první přímý komerční let mezi Londýnem a Prahou se uskutečnil již před 71 lety v roce 1946. Předchůdce dnešních British Airways, společnost British European Airways (BEA), tehdy zavedla pravidelnou linku z Londýna do Prahy, kterou mohli cestující využít třikrát týdně.  Cesta trvala z dnešního pohledu neuvěřitelných 4 a půl hodiny a cena zpáteční letenky se pohybovala od 32 liber (6.480 Kč), což v současné hodnotě peněz odpovídá zhruba částce 40 tisíc korun.  Dnes je Londýn jednou z nejvytíženějších destinací pražského ruzyňského Letiště Václava Havla.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Další z rubriky Tiskové zprávy

Hodnocení ČNB českou veřejností

Ve dnech 1. – 8. 2. 2018 STEM provedl pro Českou národní banku průzkum veřejného mínění, který se zaměřil na názory občanů na ČNB. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl na základě kvótního výběru zkoumán kombinací technik PAPI a CAPI. V osobních rozhovorech bylo dotázáno 1028 osob starších 18 let.

Výsledek BNP Paribas Cardif pojišťovny za rok 2017. Výrazné zlepšení výsledků

Loňský kalendářní rok byl pro společnost BNP Paribas Cardif Pojišťovnu velice úspěšný. Čistý zisk pojišťovny v minulém roce zaznamenal nárůst o 26 % oproti roku 2016. V roce 2017 společnost dosáhla čistého zisku 168 milionů Kč oproti 133 milionům v roce 2016. Celkově společnost předepsala pojistné ve výši 2 262 …

Air Products míří na Mars

Spolupráce společnosti Air Products a americké kosmické agentury NASA trvá už neuvěřitelných šedesát let. Ani nejnovější mise NASA k Marsu nazvaná InSight, která odstartovala 5. května z Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii, se nemohla obejít bez významné účasti tohoto chemického koncernu.

Nejčtenější

Ve zkušební době se o důvody výpovědi starat nemusíte

Poradna
Vypadá to, že jste dostali práci snů, ale nakonec se ukáže, že ten sen skončil dřív, než pořádně začal. Vlastně už po pár týdnech, hned ve zkušební době. Ta má sloužit k tomu, aby se zaměstnavatel i zaměstnanec poznali a prakticky kdykoli v jejím průběhu se mohli rozhodnout, zda má smysl ve spolupráci pokračovat.
Rolovat nahoru