S Virtooal.com – virtuálním zrcadlem získává online nakupování poslední výhodu kamenných obchodů

Nakupování je velmi oblíbeným, ale také časově náročným koníčkem mnoha lidí. Z důvodu zachování pohodlí a časové úspory se tak nákupy ve velkém přesouvají do online prostředí. To však dlouhou dobu nenabízelo některé výhody, zejména v oblasti kosmetiky, šperků či oblečení, a to možnost si produkt vyzkoušet. Virtooal.com proto přišel na trh se službou, která nabízí e-shopům instalaci pluginu tzv. magic mirror, díky kterému si zákazníci mohou produkty vyzkoušet s vlastní fotografií.

Virtooal.com vznikl již v roce 2008 jako vedlejší projekt u e-shopu s vlasovými příčesky, parukami a barevnými čočkami Happyhair.cz. Důvodem byla potřeba zákazníkům lépe představit nabízené produkty. V roce 2017 do projektu vstoupil jako investor Vít Endler, bývalý generální manažer Mall.cz, a stal se jeho spoluvlastníkem. Nyní tak stojí za projektem spolu s původními zakladateli podnikatelem a obchodníkem Ondřejem Baginem a IT developerem Peterem Soosem. Během posledního roku se do Virtooal.com připojili další investoři, a tak má projekt možnost se posouvat dál.

Virtuální zrcadlo využívají e-shopy na celém světě

Aktuálně má Virtooal.com zhruba přes 50 klientů, kteří jsou rozmístění na 5 světových kontinentech včetně Afriky. Cílem je do konce roku navýšit počet na 80 klientů a v dalším roce toto číslo zdesetinásobit, tedy se na konci roku 2019 dostat na počet 800 klientů. Tou dobou by také projekt měl být dle plánu v černých číslech.

Klienti jsou různí, ale jedná se zejména o online prodej brýlí, kosmetiky a šperků v menších a středních e-shopech, což je ale samozřejmě určeno vždy podle velikosti daného trhu. Střední e-shop z České republiky je totiž něco zcela jiného než střední e-shop z USA. Příkladem může být například e-shop s brýlemi Zeelool.com, kde za první měsíc fungování pluginu virtuální zrcadlo využilo 400 000 uživatelů. Interakce s pluginem se tak stává novou metrikou, podle které se pak další funkčnost pluginu může dále zlepšovat tak, aby přinášel klientovi co největší užitek.

Ve virtuálních zrcadlech je budoucnost

Celý trh e-commerce se vyvíjí čím dál rychleji a o podobných službách se začíná víc mluvit díky technologickým možnostem. Záměrem je, aby byl Virtooal.com do budoucna co nejjednodušeji nasaditelný v jakémkoliv e-shopu. Instalace by měla probíhat bez nutnosti znalosti kódu během půl dne.

„Zhruba před 5-6 lety zde byl málokdo, kdo by znal chatboty a dnes je využívá téměř každý větší e-shop. Věříme, že podobný potenciál má také virtuální zrcadlo, a tak se brzy stane standardem, běžnou součástí každého e-shopu,“ popisuje Vít Endler, investor a spolumajitel Virtooal.com.

Vyšší konverze a nižší vratkovost

Samotným zákazníkům přináší virtuální zrcadlo spoustu nových možností. Mohou si vyzkoušet produkty z pohodlí domova a libovolně je kombinovat. V současnosti jde zejména o brýle, kosmetiku, čočky a šperky, do budoucna bude možné si díky pluginu vyzkoušet i módu. E-shopy si tak tvoří lepší vztahy se svými zákazníky, zvyšují konverze a v neposlední řadě si snižují množství vráceného zboží.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Dají se Vánoce prožít bez stresu? Ano!

Podle každoročního průzkumu společnosti PayPal, který se zaměřuje na vánoční nákupy, sice Češi patří mezi nejvystresovanější národy, ale dokážeme se s tím vyrovnat díky tomu, že se sháněním vánočních dárků začneme mnohem dříve – 82 % Čechů nakupuje alespoň měsíc předem, což v porovnání s loňským rokem představuje …

Jobstack.it: Kdo je kdo v říši „ajťáků“? Jak se v tom vyznat

Mluvíme-li o IT, asi se shodneme na tom, že jde v současnosti o jeden z nejperspektivnějších oborů. Odborníci zde jsou žádaní, je jich málo, a tomu také odpovídají jejich mzdy. Ve firmě pak bývá „ajťák“ tak trochu spasitel, který vyřeší každý problém. Je třeba si ale uvědomit, že s IT odborníky je to trochu jako …

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Další zdražení elektřiny se blíží, varuje energetický expert

Rozhovor
Domácnosti se musí připravit na ohlášené zdražení elektřiny od nového roku. Další skokový růst cen by mohl následovat poměrně brzy. „Na evropském trhu se pomalu blížíme k deficitu výkonu, který zřejmě vyvrcholí v letech 2021 až 2022 v souvislosti s odstavením německých jaderných elektráren. A to ceny zase ´nakopne´ vzhůru,“ řekl v rozhovoru pro Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Jiří Gavor, výkonný …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru