Skupina ČSOB posiluje: v roce 2017 se ještě více zaměří na obsluhu klientů

Skupina ČSOB posiluje od 1. ledna 2017 svůj nejvyšší manažerský tým. Do vrcholového vedení Skupiny jsou nominováni dva noví členové: dosavadní výkonná ředitelka Řízení lidských zdrojů ČSOB Marcela Suchánková a dlouholetý generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil. Změna složení nejvyššího vedení skupiny ČSOB ještě podléhá schválení Českou národní bankou.

Tento krok má za cíl především urychlit transformaci skupiny ČSOB založenou na úspěšné implementaci bankopojišťovacího modelu, zavádění inovací a služeb využívajících synergií ve skupině ČSOB ve prospěch klientů a také na větší podpoře a rozvoji hlavního kapitálu banky, kterým jsou její zaměstnanci. „Z důvodu urychlení transformace v naší skupině ČSOB, která směřuje především k lepší obsluze klientů a prohloubení výhod, které z modelu integrované bankopojišťovací skupiny plynou, a zároveň abychom neztratili ze zřetele klíčovou hodnotu, tedy naše klienty a naše zaměstnance, posilujeme tým představenstva a zároveň přerozdělujeme agendu jednotlivých jeho členů,“ říká John Hollows, generální ředitel ČSOB.

Marcela Suchánková bude v představenstvu ČSOB zodpovědná především za řízení a rozvoj lidských zdrojů a také za komunikaci a oblast CSR. Doposud působila v pozici výkonné ředitelky Řízení lidských zdrojů, do níž byla jmenována poté, co vedla z pozice generální ředitelky a předsedkyně představenstva ČSOB Penzijní společnost. Marcela Suchánková má dlouholeté zkušenosti v oblasti vývoje a prodeje zejména retailových produktů. Je vdaná, má dvě děti.

Jan Sadil přichází do představenstva skupiny ČSOB z její dceřiné společnosti, Hypoteční banky, kde působil patnáct let, z toho celých třináct roků ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva této společnosti. Hypoteční banka je také díky jeho vedení lídrem trhu v poskytování hypotečních úvěrů. Je předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, členem dozorčího výboru České bankovní asociace a členem dozorčí rady Centra Paraple. Jan Sadil bude mít na starosti třetí strany a vybrané dceřiné společnosti Skupiny ČSOB. Je ženatý, má tři děti.

Agenda stávajících členů představenstva bude nastavena následovně: Jiří Vévoda zůstává odpovědný za finance (Finance Lead), Tomáš Kořínek za oblast rizik (Risk Lead), Petr Knapp nadále povede služby pro korporátní a privátní klientelu (Corporate Lead), Petr Hutla se vedle retailu zaměří i na nastavení spolupráce s Českou poštou a vytěžení modelu bankopojištění i pro Poštovní spořitelnu (Retail Lead), Marek Ditz se pak ujme transformace a inovací (Transformation Lead). John Hollows zůstává ve své pozici zodpovědný za výsledky celé Skupiny (Business Unit Lead).

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Nejčastěji škodí voda. Češi podceňují pojištění svých domovů

Analýza
Podpisem pojistné smlouvy považujeme věc za uzavřenou na mnoho let. Tak vypadá klasický scénář spojený s pojištěním nemovitosti a domácnosti. Češi zapomínají své pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat, čímž riskují, že pojistné částky po čase již nemusí stačit na krytí případných škod. Jak tedy správně pojistit svůj domov a kdy pojistnou smlouvu aktualizovat?

Investice s vůní benzínu

Kouzlu vozů z dob minulých podléhá stále více lidí, kteří shánějí hlavně socialistické veterány. V tom jim už rok …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru