Spekulace na propad koruny se zatím nevyplácí

Od středy 4. října Max banka zvýšila úrokovou sazbu na spořicím účtu v eurech na 2,2 procenta.  Dosud byla sazba 0,75 procenta. Nová výše úročení platí bez omezení výše zůstatku a vložené prostředky jsou klientům kdykoli k dispozici. To je velmi důležitáinformace pro srovnání například s německými bankami.
Spekulovat na založení eurového účtu v Česku s nadějí na zisk generovaný poklesem koruny vůči euru se nemusí vyplatit. Ilustrační foto: FAEI.cz

„Navýšení sazby eurových spořicích účtů se týká nových i stávajících klientů, garantujeme jim tak jednu z nejlepších nabídek na trhu. I proto očekáváme růst počtu založených účtů i vložených depozit,“ uvedla ředitelka retailového bankovnictví Max banky Irena Jandíková.

V Německu banky lákají na čtyřprocentní úrokovou sazbu, která však platí jen pro nové klienty a jen po několik měsíců a také jen do určité výše vkladu. Pak se úročení vkladů propadá na podobnou, ale většinou na nižší úroveň, než nabízí Max banka.

Nejlepší podmínky mimo akční nabídky aktuálně nabízí estonská Bigbank s úrokem tři procenta pro 100 tisíc eur avšak kraluje slovenská J&T Direktbank s 3,7 procenta do půl milionu eur, přičemž německý analytický web Tagesgeld plesá nad tím, že úroky jsou vypláceny měsíčně, což v zemi není u vyšších sazeb běžné. Například zmíněná Bigbank vyplácí úroky ročně.

PSALI JSME:
ECB zvýšila úrokové sazby

J&T Direktbank však svou úrokovou sazbu negarantuje a jednou z dalších podmínek je bydliště v Německu a běžný účet u německé banky. Pravdou však je, že od svého březnového vstupu na německý trh své úrokové sazby zatím jenom zvyšovala.

Spekulovat na založení eurového účtu v Česku s nadějí na zisk generovaný poklesem koruny vůči euru se však nemusí vyplatit. Při vkladu například 1 000 eur je čistý roční úrokový výnos kolem 450 korun, přičemž náklady na převod korun do eurového účtu a zpět jsou při dnešním kurzu české měny víc než dvojnásobné, aktuálně kolem 1 100 korun.

Klienti Max banky však mohou mít spořicí účet v eurech i v korunách. U korunových spořicích účtů nabízí Max banka nejvyšší úročení v Česku 6,01 procenta. Oba účty fungují odděleně a jejich zřízení je možné v internetovém bankovnictví. Nabídka učtu v eurech je i ve srovnání s Německem konkurenceschopná, ale zajímavá bude hlavně pro ty, kteří v této měně pobírají výplatu nebo rentu.

PSALI JSME:
Koruna se proti euru zastavila téměř na ročním minimu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Letošní změny ve financování bydlení

Letos v březnu Česká národní banka (ČNB) pokračovala ve snižování základní úrokové sazby o dalšího 0,5 procentního bodu na 5,75 procenta. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit …

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Před pár dny jsme našim čtenářům nabídli pod titulkem „Splátky hypotéky mohou být už brzy srovnatelné s nájemným“ analýzu výkonné ředitelky developerské společnosti Central Group Michaely Tomáškové. Dnes přinášíme …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB