Společnost ESSOX zvýšila v pololetí objem nově poskytnutých úvěrů o 22 %

Během prvního pololetí letošního roku uzavřela společnost ESSOX více než 40 tisíc smluv v celkovém objemu financované částky přes 4 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku tak vzrostl objem nově poskytnutých úvěrů o 22 %. Největší podíl z celkového objemu zaujímá segment financování automobilů s celkově profinancovanou částkou 2,5 miliardy.

Celkově profinancoval ESSOX nákup 11 453 motorových vozidel (meziročně o 17 % více než v 1. pololetí 2017). Z toho prostřednictvím značkového financování vozů Peugeot a Citroën bylo profinancováno 3 330 motorových vozidel v celkovém objemu více než 727 mil korun (meziročně objem + 23 %). Nejoblíbenějším vozidlem, které se společností ESSOX klienti nejčastěji financovali, byl Citroen Berlingo a Peugot 2008.

„Z hlediska objemu financování je první pololetí letošního roku nejúspěšnějším v naší historii. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat i ve druhé polovině tohoto roku, a to ve všech našich produktových řadách,“ uvedla Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX.

ESSOX potvrdil roli silného hráče také v oblasti financování motocyklů. V prvním pololetí uzavřel 1 206 smluv v celkovém objemu 106 mil. Kč (meziročně + 13 %). Nárůst jsme zaznamenali i v prodeji značkového financování motocyklů Kawasaki. V čele žebříčku popularity nových motorek financovaných společností ESSOX vede jednoznačně nejúspěšnější „naháč“ Kawasaki Z900.

Držitelé kreditních karet ESSOX uskutečnili v prvním půl roce 2018 transakce v celkovém objemu 843 miliónu Kč (meziročně + 35 %).

Společnosti ESSOX navázala v prvním pololetí 2018 na mnohaleté zkušenosti s financováním energeticky úsporných projektů a připravila nové produkty v oblasti podpory elektromobility. Pro klienty z řad občanů i podnikatelů připravila produkty financování projektů fotovoltaických elektráren, elektromobilů, dobíjecích stanic, ale i elektrokol a motocyklů na elektrický pohon.

„ESSOX patří dlouhodobě mezi lídry v oblasti financování automobilů. Máme proto jedinečný potenciál přispět k přeměně vozového parku v ČR tak, aby dopady automobilové dopravy byly co nejnižší,“ doplnila Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX, která má vizi využití elektromobilu jako druhého auta v rodině. „Elektromobil je ideálním dopravním prostředkem pro jízdy v okolí bydliště, kde vystačí kapacity baterií automobilů a zároveň je lze dobíjet zelenou energií z vlastních fotovoltaických panelů,“ upřesňuje současné zaměření firmy na elektromobilitu Jana Hanušová.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Ondřej Synek se stal novou tváří skupiny AXA

Veslař, olympionik a několikanásobný mistr světa Ondřej Synek se stal oficiálním partnerem a tváří skupiny AXA Česká republika a Slovensko, která tak v Česku a na Slovensku posiluje svůj globální positioning …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru