Společnost GEVORKYAN meziročně vykázala 8,5% nárůst tržeb a 28,1% růst zisku EBITDA

Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie, společnost GEVORKYAN, uveřejňuje své finanční výsledky za první polovinu roku 2022 a aktuální zprávy o své investiční a provozní činnosti nejen v návaznosti na své červnové IPO.
Přístavba nové výrobní haly – pohled zvenku. Foto: Gevorkyan

Společnost GEVORKYAN a.s. v rámci svých pololetních finančních výsledků vykázala tržby z prodeje výrobků a služeb na úrovni 27,15 mil. eur a zisk EBITDA 8,58 mil. eur. V meziročním srovnání se stejným obdobím předchozího roku to znamená 8,5% nárůst tržeb a 28,1% nárůst zisku EBITDA.

Pololetní finanční výsledky společnosti jsou tedy v souladu s pololetním, a tedy i ročním finančním plánem, přičemž některé z finančních výsledků stanovený plán dokonce překonaly. Tržby z prodeje výrobků a služeb překonaly stanovený plán pro první pololetí roku 2022 o 3,13 procenta, provozní zisk plán překonal o 2,88 procenta a zisk před zdaněním byl vyšší o 47,96 procenta.

EBITDA se od plánu nijak výrazně neodchylovala, její rozdíl oproti plánu činil 0,13 procenta a EBITDA marže tak dosáhla úrovně 31,61 procenta. Společnost předpokládá, že finanční výsledky ve druhé polovině roku 2022 budou ještě více akcelerovány a stanovený roční plán bude splněn. Stejný průběh akcelerace finančních výsledků je možné vypozorovat z tabulky níže i v roce 2021.

Zdroj: Gevorkyan

Aktuální zprávy ze společnosti

Společnost bezprostředně po úspěšném úpisu akcií zahájila realizaci svých rozvojových plánů. Aktuálně jde o následující projekty:

• V současnosti je již spuštěný nový generátor dusíku. Společnost si tedy sama vyrábí dusík a není tak závislá na jeho externích dodávkách. Zároveň společnost vzhledem k fixaci neovlivňuje ani zvyšování cen elektrické energie a ani zvyšování cen pohonných hmot.
• Přístavba nové výrobní haly je těsně před dokončením.
• Současně probíhá přestavba skladu materiálu.
• Aktuálně je již v provozu nová MIM linka (vstřikové lisování kovů) využívána na nové projekty.
• V současnosti je uváděn do provozu nově pořízený CNC lis, který bude využíván na nové projekty.
• Společnost pomohla domovu důchodců ve Sliači, kterému darovala certifikované evakuační podložky pro případ požáru.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Česku chybí práce mladých vzdělaných žen. Jsou na mateřské

Analýza
Na rozdíl od většiny evropských zemí se Česku stále nedaří skloubit kariéru a mateřství. Na trhu pak chybí práce mladých a vzdělaných žen. Ukázala to nová studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, s jejímiž výsledky se redakce FAEI.cz měla možnost seznámit.