T-Mobile hlásí nárůst spotřeby dat o 43 %

Společnost T-Mobile informovala tento týden o svých hospodářských výsledcích za třetí čtvrtletí. Ty přes situaci na trhu potvrzují silnou stabilitu společnosti. V meziročním srovnání opět výrazně vzrostla spotřeba dat, a to o 43 procent, přičemž počet zákazníků mobilního operátora stoupl na 6,4 milionu.
T-Mobile informoval, že v meziročním srovnání opět výrazně vzrostla spotřeba dat, a to o 43 procent. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nadále se zvyšuje spotřeba mobilních dat, která meziročně vzrostla o 43 procent. Ve třetím čtvrtletí sice došlo k mírnému poklesu objemu provolaných minut (o 2,4 %), ale naopak lehce vzrostl počet odeslaných SMS, a to o 3,7 procenta.

V meziročním srovnání zaznamenal T-Mobile růst tržeb, které se vyšplhaly na 22,1 miliardy korun a v meziročním srovnání tak vykázaly růst o 5,1 procenta. Stabilní hospodaření potvrdil i ukazatel EBITDA, který vzrostl o 2,9 procenta.

Mobilní služby T-Mobile využívalo ve třetím čtvrtletí již 6,4 milionu zákazníků, což představuje meziroční nárůst o 2,4 procenta. Mírně poklesl počet zákazníků využívajících předplacené karty a o 3,6 procenta vzrostl podíl tarifních zákazníků. Vysokorychlostní připojení využívá 421 000 zákazníků a o deset procent; počet uživatelů T-Mobile TV stoupl na 231 000.

PSALI JSME:
T-Mobile: Trendem je rostoucí spotřeba dat na úkor klasického volání

„Na vyšší využití dat reagují i nové tarify, které reflektují aktuální potřeby uživatelů,“ sdělila naší redakci šéfka komunikace mobilního operátora Patricie Šedivá. T-Mobile si podle ní uvědomuje potřebu kvalitního vysokorychlostního připojení, a proto pokračuje v rozšiřování své 5G a optické sítě.

Ve srovnání s druhým čtvrtletím se počet fixních přípojek zvýšil o téměř 22 tisíc a pokrytí populace 5G sítě se zvýšilo o osm procent. „Výstavba a rozšiřování pokrytí bude pokračovat i v tomto a následujícím roce,“ informovala Šedivá. Mobilní operátor dlouhodobě investuje do rozvoje infrastruktury svých fixních a mobilních sítí průměrně dvě miliardy korun ročně.

T-Mobile se také dlouhodobě zaměřuje i na výstavbu privátních 5G sítí pro univerzity a průmysl. Letos v září úspěšně spustil svou první privátní 5G síť v komerčním provozu u společnosti Kvados, která se specializuje na softwarová řešení v oblasti logistiky.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Ovládají telefonní operátoři naše životy?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB