Tesco podpoří dobročinné projekty více než 5 miliony korun. Vítěze grantů vybrali zákazníci

Zákazníci Tesco svým hlasováním rozhodli o vítězích jubilejního 10. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, ve kterém se opět rozděluje celkem 5 040 000 korun veřejně prospěšným projektům napříč Českou republikou.
Grantový program Nadačního fondu Tesco podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice. Ilustrační foto: Spolek Rarach

Do závěrečného hlasování bylo vybráno 270 projektů, přitom finanční podporu získá každý z nich. Vítězné projekty v každém z 90 soutěžních regionů obdrží 30 000 Kč, odměna pro druhé místo je 16 000 Kč, projekty na třetích místech si odnáší 10 000 Kč.

Podpora žen v obtížných situacích, zdravotní pomůcky pro dětské pacienty nebo podpora fyzického a duševního zdraví mládeže – to je jen stručný výčet z mnoha letošních vítězných projektů, které se zasazují o pozitivní změnu, zlepšování kvality života a další formy pomoci komunitám a lidem žijících v jejich okolí.

„Chtěli bychom poděkovat všem našim zákazníkům, že svým hlasováním vyjádřili, jak je důležité myslet a pomáhat lidem a potřebným kolem nás. Těší nás i stále velký zájem organizací o zapojení do našeho unikátního grantového programu, který za svou historii, včetně nejnovějšího desátého kola, již rozdělil 43 740 000 korun mezi 2160 projektů a v podpoře bude pokračovat i nadále,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

S přehledem všech 270 projektů, které se budou na lokálních úrovních realizovat, a jejich umístěním v 10. kole „Vy rozhodujete, my pomáháme“, se může každý seznámit přímo na stránkách projektu.

Do 10. kola programu se přihlásilo 553 projektů. Na základě hodnocení odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti postoupilo do zákaznického hlasování 270 nejlepších z nich. Ty bojovaly o přízeň zákazníků v 90 regionech v období od 17. ledna do 13. února 2022. V 10. kole programu vhodili projektům zákazníci do speciálních boxů na prodejnách Tesco celkem téměř dva miliony hlasovacích žetonů.

Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice. Program slouží zejména malým projektům, které se zasazují o pozitivní změnu ve svém okolí.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Vyplatí se kreditní karta a jaké jsou její výhody?

Peníze potřebuje k životu asi každý, o tom není žádných pochyb. Navíc v době, kdy dochází k neustálému zdražování produktů a služeb. Pokud nevystačíte se svým příjmem, popřípadě vás jednou za čas překvapí nečekané …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB