Trinity Bank v čele žebříčku spořicích účtů

Jedna z mála ryze českých bank na našem trhu, Trinity Bank, od minulé soboty zvýšila úrokovou sazbu na spořicím účtu na 3,68 procenta. Tímto úrokem zhodnocuje vklady až do 400 tisíc korun, na zbytek se vztahuje dosavadní tarif 3,18 procenta bez jakéhokoli dalšího omezení. Tím se banka zaměřená především na zhodnocování úspor dostala do čela národního žebříčku spořicích účtů.
Jedna z mála ryze českých bank na našem trhu, Trinity Bank, od minulé soboty zvýšila úrokovou sazbu na spořicím účtu na 3,68 procenta. Ilustrační foto: FAEI.cz

Banka s novinkou v podobě pásmového úročení uvedla, že úroková sazba, která se zobrazuje u daného účtu v internetovém bankovnictví, bude uvedena již jako průměrná dle úročení úložky 400 tisíc korun sazbou 3,68 procenta a dalšího zůstatku sazbou 3,18 procenta, což ještě nedávno nebylo samozřejmostí.

V praxi to pak vypadá tak, že každý klient se vkladem nad 400 tisíc korun bude mít individuální úročení. Automaticky tak u vkladu např. 600 tisíc korun naskočí sloučená sazba 3,5 procenta. Další novinkou je možnost automatického zasílání získaných úroků na účet v jiné bance.

Trinity Bank také zveřejnila předběžný hospodářský výsledek za minulý rok. Její zisk činil 200 milionů korun před zdaněním, což je nárůst oproti roku 2020, kdy to bylo 75 milionů, o 167 procent. V letošním roce taktika nadprůměrných úrokových sazeb na loňské výsledky navazuje ziskem přesahujícím 51 milionů korun jen za první dva měsíce roku 2022. Počet klientů se zvýšil na 58 tisíc.

PSALI JSME:
Trinity opět zvýšila úrok u spoření. Tentokrát už všem

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

V Česku je desátá největší bída v Unii

Největší bída v EU teď panuje v pětici zemí, které vesměs sdílí euro: Estonsko, Litva, Řecko, Španělsko a Lotyšsko. Tyto země mají index bídy vyšší než 20. Vyplývá to z dat Eurostatu.

Snaha Ruska uniknout „defaultu“ se blíží ke konci

Spojené státy tento týden ukončily platnost výjimky, která umožňovala americkým investorům inkasovat splátky ruského státního dluhu. Kličkování Ruska před „defaultem“ (nesplácením státního dluhu, pozn. red.) se tak …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB