Úplně nová škodovka bude napojena na internet

Škodovka odhalila na svých stránkách zcela nový model, pětidveřový hatchback Scala. Běžně už bude napojen na internet. K trendu, že auta se propojí s chytrými telefony, jenž do světa hojně zvěstují značky jako Toyota nebo Hunday, se tak připojila i tuzemská automobilka.
Scala zatím jezdí s maskováním, nový model se kompletně odhalí 6. prosince v Tel Avivu. Foto: Škoda Auto

Scala bude mít připojení k internetu prostřednictvím eSim karty. Díky tomu půjde stáhnout mapové podklady nebo software multimediálního systému jedním stiskem tlačítka.

Scala bude jezdit na platformě od VW a nabídne pět motorů od 66kW (90 k) do 110 kW (150 k). Všechny motory mají přímé vstřikování, jsou vybaveny turbodmychadlem, Start-Stop systémem a rekuperací brzdné energie.

„Jedná se o zcela nový vůz,“ potvrdil předseda představenstva automobilky Bernhard Maier. Podle něho má v daném segmentu udávat tón. Škodovka to vyjádřila i názvem modelu neboť „scala“ je z italštiny a mimo jiné jeden z jeho významů znamená „měřítko“. Model patří do nižší střední třídy, prodávat se začne v první polovině roku 2019.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Motorismus

Nejčastěji kupujeme bílé škodovky, financujeme je úvěrem

Češky a Češi nejčastěji kupují česká auta, konkrétně škodovky. Ženy i muži se dokonce shodnou i na barvě: převládá bílá. A mezi modely jednoznačně vítězí octavie a superby. Vyplývá to z aktuálního průzkumu ČSOB Leasing.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru