Úplně nová škodovka bude napojena na internet

Škodovka odhalila na svých stránkách zcela nový model, pětidveřový hatchback Scala. Běžně už bude napojen na internet. K trendu, že auta se propojí s chytrými telefony, jenž do světa hojně zvěstují značky jako Toyota nebo Hunday, se tak připojila i tuzemská automobilka.
Scala zatím jezdí s maskováním, nový model se kompletně odhalí 6. prosince v Tel Avivu. Foto: Škoda Auto

Scala bude mít připojení k internetu prostřednictvím eSim karty. Díky tomu půjde stáhnout mapové podklady nebo software multimediálního systému jedním stiskem tlačítka.

Scala bude jezdit na platformě od VW a nabídne pět motorů od 66kW (90 k) do 110 kW (150 k). Všechny motory mají přímé vstřikování, jsou vybaveny turbodmychadlem, Start-Stop systémem a rekuperací brzdné energie.

„Jedná se o zcela nový vůz,“ potvrdil předseda představenstva automobilky Bernhard Maier. Podle něho má v daném segmentu udávat tón. Škodovka to vyjádřila i názvem modelu neboť „scala“ je z italštiny a mimo jiné jeden z jeho významů znamená „měřítko“. Model patří do nižší střední třídy, prodávat se začne v první polovině roku 2019.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Motorismus

Toyota se inspirovala v americkém supermarketu

Toyota se stala prvním výrobcem na světě, jehož roční produkce překročila deset milionů aut. Za úspěchem automobilky stojí systém, který se dnes označuje jako lean manufacturing (štíhlá výroba – pozn. red.), který …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Letos maximálně 362 mrtvých na silnicích? Nereálné

Analýza
Podle dlouhodobé Národní strategie bezpečnosti silničního provozu by letos na českých silnicích mělo zemřít maximálně 362 lidí a těžce zraněných by mělo být 2 222 osob. Tento cíl není příliš reálný. I vzhledem k počtu usmrcených a těžce zraněných v uplynulém roce.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru