Ve vedrech se často porušuje teplotní řetězec u potravin, lidé si mohou dovézt domů zkažené maso!

Velká skupina zákazníků se stále nezajímá o to, jak důležité je v těchto vysokých teplotách dodržovat teplotní řetězec při nakupování potravin. To platí zejména u masa. Pokud se uloží do rozpáleného auta, nastartují se v něm procesy kažení a zákazník si tak může přivést domů chuťově poškozené a zdraví nebezpečné maso.

 „U kuřete bývá při těchto teplotách nebezpečí zárodku salmonelózy. Teplotní šok obecně ovlivňuje kvalitu a trvanlivost masa. Spousta lidí si to neuvědomuje,“ říká category manager Michal Perlík z Rohliku.cz, který disponuje největším výběrem masa a ryb v České republice. Nejen při aktuálním počasí se má maso skladovat převážně při 0 až 4 stupních celsia. Dost často se ale stává, že teplota se v běžných kamenných prodejnách nedodržuje. Zákazníci chladicí box neustále otvírají, v některých případech do nich poté neustále proudí teplý vzduch. „S naloženým masem pak jezdíte několik desítek minut po obchodě v teplotě kolem 25 stupňů. Po zakoupení naložíte maso do rozpáleného auta, kde je klidně 50 stupňů. Tím se ale poruší teplotní řetězec a maso se začne kazit,“ popisuje Michal Perlík, specialista na výběr masa a uzenin.

Když se mražené maso rychle rozmrazí, krystalky ledu na povrchu popraskají a naruší se buněčná struktura. Tím se negativně ovlivní kvalita, chuť a trvanlivost. Toto se projevuje například u ryb, ale také u smetanových zmrzlin. „Nejvíce háklivé na porušení teplotního řetězce je drůbež a výrobky z mletého masa. Přenášení potravin do extrémního vedra má vliv také na ovoce, například na banány,“ přidával příklady Perlík.

Rohlik.cz: Chlazené až domů

Podle experta Perlíka Češi tohle při nakupování zanedbávají, nestarají se skoro vůbec o teplotní řetězec u potravin. Málokdy používají při nakupování tašku s mrazicími vložkami. „Někdy je to stejně zbytečné, když ve frontách stojíte patnáct minut. To pak bohatě stačí na to, aby se potravina mohla zkazit,“ doplnil Perlík z Rohliku.cz.

Právě u největšího online prodejce potravin tento problém odpadá. „Máme vlastní chlazený sklad,  ve kterém pracuje nepřetržitě několik lidí. Agregáty jsou u nás dostatečně silné, aby vše uchladily i v extrémních teplotách. Po objednání se maso naloží do exportního chladícího skladu a dá se do auta, kde je rovněž chladicí box. Domů tak dorazí stoprocentně čerstvé maso,“ dodal Perlík.

U Rohliku.cz najdou zákazníci největší výběr čerstvého masa a ryb v České republice. Zatímco v běžné supermarkety nabízí jen základní druhy s velmi omezenou nabídkou ryb, u největšího online prodejce potravin je více než 260 položek masa a 35 položek ryb. „Jsme unikátní v nabídce bio a farmářského masa. Nabízíme mořské plody, které jinde u nás nenajdete. Naší ambicí je ukázat našim zákazníkům, že i u masa lze věci dělat lépe, než je v Česku za posledních čtyřicet let zvykem,“ dodal Perlík.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Ondřej Synek se stal novou tváří skupiny AXA

Veslař, olympionik a několikanásobný mistr světa Ondřej Synek se stal oficiálním partnerem a tváří skupiny AXA Česká republika a Slovensko, která tak v Česku a na Slovensku posiluje svůj globální positioning …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru