Visa kupuje firmu Earthport a oznámila partnerství s Currencycloud

Společnost Visa minulý týden oznámila akvizici firmy Earthport, která nabízí přeshraniční platby bankám, poskytovatelům platebních služeb a podnikům prostřednictvím největší nezávislé sítě elektronických plateb ACH. Karetní společnost také oznámila partnerství s Currencycloud, platební platformou pro velké podniky, s cílem dále inovovat přeshraniční platby a placení na cestách.
Ilustrační foto: Pixabay

V současnosti je možné platit a přijímat platby mezi držiteli karet Visa. Akvizice firmy Earthport umožní klientům Visa posílat platby napříč bankovními účty z celého světa, ať už jde o spotřebitele, podniky nebo veřejné instituce. Visa předpokládá, že se díky této akvizici dostane k většině lidí, kteří vlastní bankovní účet. Těm poskytne snadný, rychlý a bezpečný pohyb peněz po světě. Akvizice pomůže vyřešit mnoho problémů spojených s výplatou prostředků a převody mezi osobami či podniky. Například na globálním trhu, kde dodavatelé z různých částí světa dostávají zaplaceno ve svých místních měnách. Dnes některé společnosti používají k placení svých zaměstnanců neefektivní a drahé peněžní převody, které mnohdy trvají několik dnů. Spojením se společností Earthport se Visa stává jednotnou sítí pro všechny platby. Sítí, která pomáhá platit dodavatele a zaměstnance rychle a bezpečně po celém světě.

V případě platební cloudové platformy Curencycloud spolupráce s Visa umožní klientům této společnosti, bankovním a fintech partnerům možnost využívat a nabídnout svým zákazníkům služby jako jsou multiměnové peněženky a upozornění o mezinárodních platbách v reálném čase. Například uživatelé karet Visa tak budou mít své cestovní náklady přehlednější a pod větší kontrolou.

Trh se zahraničními platbami stále roste. Dle odhadů do roku 2020 dosáhne hodnota přeshraničního e-commerce 900 miliard dolarů, tedy více než jedné pětiny celkového světového e-commerce trhu. Partnerství společností Visa a Currencycloud se zaměří na odstraňování bariér při platbách v zahraničí, zejména ve smyslu základních otázek: kdy, kde a jak mohou uživatelé platit.

PSALI JSME:
Na dovolené raději platíme v hotovosti. Víme proč

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru