Vlastní e-shop bude mít do roku 2020 šestina firem

Koncem roku 2020 bude prodávat výrobky a zboží přes e-shop šestina malých a středních firem a podnikatelů. Nyní svůj sortiment nabízí on-line 12 procent z nich a dalších pět procent e-shop plánuje otevřít, a to nejčastěji do dvou let. Vyplývá to z analýzy e-commerce v rámci průzkumu ČSOB Index očekávání firem.

Firmy a podnikatepřes e-shop prodávají v průměru 43 procent produkce, přičemž jejich tržby vesměs rostou. Nárůst objemu potvrzuje 47 procent dotazovaných, pokles naproti tomu uvádí jen desetina,“ uvedl Petr Manda, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.

Význam e-commerce neustále roste. Například během Black Friday se počet zásilek objednaných u zákazníků z řad e-schopů meziročně zvýšil o 61 procent,” uvedla Simona Kijonková, majitelka Zásilkovny nabízející komplexní logistické služby pro e-shopy. Náš e-shop unuo.cz tento rok vyrostl o 200 procent a unuodesign.cz o 40 procent,“ přidala se majitelka výrobce oblečení a látek Unuodesign Petra Plemlová.

V případě placení vítězí u klientů e-shopů nadále dobírka, a to u bezmála poloviny firem a podnikatelů. Na vzestupu je ale využívání platebních karet, což si oblíbili zákazníci již čtvrtiny respondentů. Počet lidí, kteří u nás platí zboží platebními kartami, se zvyšuje. Při Black Friday u nás bylo placeno kartou 33 procent zásilek,“ potvrzuje Simona Kijonková.

Využívání e-shopů by mohlo být mnohem četnější, ale takřka dvě pětiny z oslovených malých a středních firem a podnikatelů vlastní e-shop zatím odmítají, i když ho mít mohou. Zbylých 46 procent dotazovaných vůbec s vlastním e-shopem nepočítá, protože působí v oborech, ve kterých to podle jejich slov nedává smysl.

Firmy a podnikatelé se museli v poslední době vypořádávat s nároky nařízení o ochraně osobních údajů GDPR nebo zaváděním elektronické evidence tržeb (EET), ale i tak nákupní procesy přes e-shopy pro klienty neustále zjednodušují a zrychlují. Doručování ještě tentýž den máme již dlouho zatím po Praze. Věřím, že v této oblasti si budeme české zákazníky hýčkat víc a víc, uvedl jednatel prodejce značkových hodinek Helveti Jiří Štencek.

K významným dodavatelům služeb pro e-shopy patří i ČSOB, která provozuje internetovou platební bránu plně podporující bezpečnostní standard 3D Secure. Jedná se o moderní řešení pro akceptaci karet online v plně responzivním designu. Umožňuje například ukládání karet (Platba uloženou kartou) nebo opakované platby (Platba Na klik). Obchodník má také možnost vygenerovat platební link, který následně doručí držiteli karty například prostřednictvím e-mailu (Platba na míru). V nabídce je i možnost integrace EET nebo podpora platební metody Masterpass. Další platební metody jsou v přípravě.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru