Zklidnění na devizových trzích

Po předchozích volatilních týdnech byl tento ve znamení zklidnění situace na globálním devizovém trhu. Dolar si v podstatě držel vůči euru relativně silné úrovně v blízkosti hladiny 1,06 USD/EUR.
Dolar si vůči euru po celý týden držel relativně silné úrovně v blízkosti hladiny 1,06 USD/EUR. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pomáhá mu jak postavení měny bezpečného přístavu v době opětovně se zvyšujícího geopolitického napětí na Blízkém východě (Izrael versus Irán, pozn. aut.), ale i přetrvávající robustní data z americké ekonomiky. Ta i tento týden nahrávala našemu scénáři, že úrokové sazby americké centrální banky, Fedu, letos vůbec sníženy být nemusejí.

Navzdory našim předpokladům jsme se dočkali silných březnových maloobchodních tržeb, tržní konsensus výrazně překonal předstihový indikátor dubnového výhledu podnikatelů v okolí Philadelphie, týdenní statistiky o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti zůstávají nízké a konzistentní s napjatým trhem práce.

Na druhou stranu tentokráte nezklamala ani evropská data. Únorová průmyslová produkce za eurozónu k tomu ani neměla moc prostoru, protože jsme již znali výsledky za jednotlivé země. Potěšil pak německý ZEW index očekávání investorů, který naznačuje, že největší evropská ekonomika by se mohla začít opatrně dostávat ze spárů recese.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB