Na devizových trzích panoval na úvod týdne klid

Dolar v pondělí držel své páteční zisky, kurzový vývoj byl spíše poklidný, když kurz eura k dolaru stagnoval těsně nad hladinou 1,07 USD/EUR. Euru příliš neprospěly dubnové sentiment indikátory z dílny Evropské komise.
Na české koruně panoval na úvod pracovního týdne, který ve středu přeruší svátek, naprostý klid. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Navzdory očekávání se nezlepšila ani důvěra podnikatelů v průmyslu, ani ve službách; oproti březnu se dokonce oba ukazatele mírně zhoršily.

Německá harmonizovaná inflace podle předběžného dubnového odhadu v souladu s tržním očekáváním ukázala na meziměsíční vzestup ve výši 0,6 procenta, tedy stejně jako v březnu. Z meziročního pohledu dynamika spotřebitelských cen v souladu s konsensem nepatrně zrychlila na 2,4 procenta z březnových 2,3 procenta.

Na české koruně panoval na úvod pracovního týdne, který ve středu přeruší svátek, naprostý klid. Před čtvrtečním zasedáním České národní banky se zřejmě hráči na trhu nechtějí pouštět do větších akcí. Kurz koruny vůči euru tak v pondělí stagnoval v blízkosti hodnoty 25,17 CZK/EUR.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB