Akciové trhy surfují na pozitivní vlně

Názor
Směr středečního obchodování, v Evropě i za mořem, byl jasný. Již zahájení obchodování bylo silnější o téměř procento ve srovnání s úterním závěrem. Následně akciové trhy své zisky dále rozšiřovaly.
Komerční banka posiluje každý den v tomto týdnu, podobně také Moneta tento týden neklesla. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Americký index S&P500 ve středu otevřel obchodování na pozitivní vlně s téměř procentním zhodnocením. Evropský STOXX Europe 600 otevřel, jako ostatní, v plusu. Krátce před koncem středečního obchodování rostl o 1,2 procenta.

Z makrodat samozřejmě musíme zmínit rozhodnutí České národní banky (ČNB) o nastavení úrokových sazeb. Žádné překvapení se nekonalo, klíčová sazba nadále zůstane na sedmi procentech. To ale na české akcie nemělo výraznější vliv.

Index PX ve středu vzrostl o vysokých 1,83 procenta (1 321,17 bodu). Nejenže s přehledem vymazal úterní mírný pokles, ale podle rychlého pohledu to je vůbec nejvyšší denní růst v tomto roce.

Erste (+4,29 %, 704,80 Kč), VIG (+2,12 %, 579 Kč), Komerční banka (+2,11 %, 703 Kč) a Moneta (+1,34 %, 83,50 Kč), tedy zástupci finančního sektoru byly v čele růstu po turbulentním vývoji v bankovním sektoru.

Erste svým vysokým růstem korigovala masivní výprodej z konce minulého týdne. Komerční banka posiluje každý den v tomto týdnu, podobně také Moneta tento týden neklesla. ČEZ (+1,10 %, 1 013 Kč) se pohodlně obchoduje nad důležitou hranicí tisíc korun a Colt CZ (0,0 %, 585 Kč) ve středu skončil beze změny.

Našly se ale i společnosti, které v pozitivním sentimentu klesly. Kofola (-1,67 %, 235 Kč) beze zpráv odepisuje již několikátý den v řadě. Mírnou ztrátu zaznamenal taky Philip Morris ČR (-0,57 %, 17 400 Kč).

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Akciové trhy: Včera růst, dnes korekce

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. …

Minulý týden byl pro kryptoměny obtížný

Minulý týden byl pro kryptoměny s hlavní tržní kapitalizací obtížný a v nejlepším případě zaznamenaly pouze jednociferné zisky. K největším pohybům došlo v opačném směru. Největšími poraženými byly meme coiny, a to …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB