AlzaBoxy se otevírají tisícům e-shopů

Přesně před rokem Alza.cz, lídr tuzemského internetového trhu, provozovala ve třech zemích (v Česku, Slovensku a Maďarsku, pozn. aut.) celkem 205 AlzaBoxů. Dnes mají zákazníci firmy k dispozici přes tisíc výdejních míst čítajících přes sto tisíc výdejních schránek. A nejen oni.
Alza.cz od začátku loňského roku kapacitu své sítě výdejních boxů více než zpětinásobila na aktuálních více než 100 tisíc disponibilních schránek. Foto: FAEI.cz

Alza a integrátor Balíkobot provozující platformu Lockers.ai informovaly, že zpřístupňují kapacitu sítě AlzaBoxů dopravcům i zájemcům z řad e-shopů. Zákazníci více než 2500 e-shopů v Česku i na Slovensku si tak mohou nechat své zásilky doručit do nejrobustnější sítě boxů výdejních schránek rozmístěných napříč oběma zeměmi.

„Naším cílem je, aby AlzaBoxy byly co nejdostupnější pro co nejvíce lidí. Díky spojení s Lockers.ai můžeme AlzaBoxy otevřít dalším hráčům e-commerce a umožnit do nich doručovat zboží z tisíců českých a slovenských e-shopů,“ informoval Jan Moudřík, ředitel expanze a facility managementu Alza.cz.

„Během jara jsme AlzaBoxy úspěšně integrovali do Lockers.ai a všechny funkcionality testovali, nyní je postupně spouštíme tak, aby na podzim bylo přes Lockers.ai dostupných všech plánovaných 1 500 AlzaBoxů s jejich 150 tisíci výdejními schránkami,“ uvedl Martin Coufal z Lockers.ai.

Alza.cz od začátku loňského roku kapacitu své sítě výdejních boxů více než zpětinásobila na aktuálních více než 100 tisíc disponibilních schránek. Do poloviny příštího roku chce největší český e-shop toto číslo ztrojnásobit a provozovat přes 3 000 AlzaBoxů v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

PSALI JSME:
WEDO investuje do svého rozvoje miliardu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nová vláda má u šéfů byznysu velkou podporu

Generální ředitelé českých firem hodnotí výsledky letošních voleb velmi pozitivně. Zároveň ale novou vládu upozorňují, že je před ní řada problémů. Za ty nejdůležitější považují stabilizaci veřejných financí, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB