Brusel se stále více obává ruského jaderného úderu

Evropská komise se stále více obává možného ruského jaderného úderu. Podle dnešní zprávy listu Financial Times vyzývá členské státy Evropské unie, aby zajistily dostatečné zásoby jodových tablet a dalších léků či ochranného oblečení a doplňků.
Evropská komise se stále více obává možného ruského jaderného úderu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Jodové tablety vykupovali lidé v Česku ve velkém již v uplynulých dnech a týdnech, kdy v důsledku ruské invaze na Ukrajinu začalo v médiích i ve veřejné diskusi rezonovat téma možného jaderného úderu ze strany Ruska.

Vzhledem k dnešní výzvě Bruselu členským státům lze i v Česku očekávat další kolo panických nákupů jodových tablet a dalších podobných přípravků, jež mají tlumit neblahý efekt vystavení radioaktivnímu záření. Lékárny po celém Česku tak zřejmě budou mít „žně“.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Murenbeeld: Šest možných scénářů pro Ukrajinu

Zavřít reklamu ×
  1. USA už nemá diplomaty jako Zbygniew Brzezynski.ten by jistě řekl něco k tomu,aby se velkým totalitním státům sypaly peníze z vrtulníku,jako jsou Rusko,čína Indie a dnešní už také Turecku-kšeftuje s demokracií,a pak se divily,že se v anketě objeví,že občané těchto států chtějí házet bomby na druhé lidi nebo jsou pro války.Peníze se prostě mají dávat uměřeně a pomalu jak se takové státy mění.A ne jim sypat prachy a oni na nás nasypou bomby nakoupené za tyto prachy.Západ jsou hlupáci.USA už také zdegenerovaly.Vždyť USA migrační politika byla kdysi vyhlášená a dnes?všude plná města feťáků,drog a bezdomovců.

  2. Já se více než jaderného útoku bojím hloupých nápadů evropského palamentu.Pro Evropu akorát škodlivá instituce!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Jak jednoduše bojovat se sezónními alergiemi

Jarní sezónní alergie jsou tu, ale ne každý je na ně připravený. Projevují se bolestmi hlavy, rýmou, ucpanými uši, pálením očí nebo bolestmi krku. Největší spouštěč jarních alergií je pyl ze stromů a květin, který …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB