Cylinders Holding otevřel firmu v USA

Skupina Cylinders Holding minulý týden otevřela novou pobočku ve Spojených státech amerických. Dceřiná firma s názvem Atlanta Cylinders bude zaměřena především na prodej vysokotlakých lahví a nádob a na výrobu jejich kompletů v podobě svazků, kontejnerů a smart kontejnerů, sdělila naší redakci Eva Kijonková, která společnost mediálně zastupuje.
Skupina Cylinders Holding minulý týden otevřela novou pobočku ve Spojených státech amerických. Foto: Atlanta Cylinders

Skupina Cylinders Holding není na americkém trhu nováčkem. Ve svém oboru vysokotlakých lahví a nádob a jejich aplikací je globálním hráčem. Dosud však obsluhovala zaoceánské klienty prostřednictvím svých obchodních partnerů.

„Rozhodli jsme se, že přišel čas, abychom vyráběli přímo v USA a byli tak blíže zákazníkům. Ve Spojených státech počítáme s produkcí systémů pro skladování a přepravu technických plynů, vodíku a CNG,“ uvedl v úterý při otevření firmy ve státě Georgia generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

Podle velvyslance České republiky v USA Miloslava Staška je vstup české společnosti na americký trh pozitivní zprávou: „Tento krok podpoří budovanou pověst České republiky jako země s inovativními a vyspělými firmami. Atlanta Cylinders reprezentuje na základě vlastního výzkumu a vývoje sofistikované produkty s českým know-how, což je mimořádně cenné.“

PSALI JSME:
Dostal ostravský miliardář Světlík vodíkovou Toyotu Mirai jako dárek k narozeninám?

„Produkce nově otevřené společnosti jde jednoznačně naproti trendu rozvoje čistých, cirkulárních řešení s cílem napomoci v USA rozvoji nových technologií, včetně vodíkových. Jsem si proto jistá, že společnost Atlanta Cylinders bude dobře přijata,“ uvedla Monika Vintrlíková, honorární konzulka ČR ve státě Georgia, kde nová společnost ze skupiny Cylinders Holding sídlí.

Skupina Cylinders Holding je jediným v Evropě sídlícím významným producentem bezešvých vysokotlakých ocelovích láhví a nádob a jejich svazků. Její tržby loni převýšily šest miliard korun. Seskupení má dceřiné firmy v řadě evropských zemí včetně Velké Británie.

Ve Spojených arabských emirátech nedávno otevřelo špičkové testovací centrum pro nedestruktivní prověřování vysokotlakých nádob. Největší společností holdingu se sídlem mimo ČR je firma Vítkovice Milmet v polském Sosnovci.

PSALI JSME:
Kyslík pro dýchání. Cylinders Holding zahájil výrobu nového typu lahví

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB