Kyslík pro dýchání. Cylinders Holding zahájil výrobu nového typu lahví

Skupina Cylinders Holding, jediný globální výrobce bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě, zahájila výrobu nového typu lahví na kyslík pro dýchání. Nová lahev obsahuje kyslík pro dýchání, který není klasifikován jako léčivo, a tudíž může být po konzultaci s lékařem a podle návodu volně využíván.
Lahev s „kyslíkem pro dýchání“ má šedou barvu s bílým vrchlíkem. Po konzultaci s lékařem by ji mohli účelně využít i lidé s lehčím průběhem covidu a v postcovidové rekonvalescenci. Foto: Cylinders Holding

Firma v tiskové zprávě zdůraznila, že nejde medicinální kyslík s povinnou registrací u Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Nová lahev s „kyslíkem pro dýchání“ má šedou barvu s bílým vrchlíkem a skupina Cylinders Holding předpokládá, že by ji mohli po konzultaci s lékařem účelně využít i lidé s lehčím průběhem covidu a v postcovidové rekonvalescenci. Podpora dýchání kyslíkem je nutná pro všechny, kterým obsah kyslíku v krvi klesne pod 90 procent.

Nový produkt vznikl na základě dlouhodobé poptávky zákazníků. Ti volali po zajištění kyslíku pro dýchání pro všechny, kteří z různých důvodů potřebují tzv. oxygen terapii, ale není u nich nutná hospitalizace a napojení na přístroje s medicinálním kyslíkem. Terapii kyslíkem dobře znají například sportovci.

PSALI JSME:
Co může pomoci v jedné fázi nemoci, může v jiné škodit

Podle firmy jde o řešení dodávek kyslíku pro domácnosti nebo sociální služby, ale také o využívání kyslíku ve větším objemu v lázních, kosmetických salonech apod.

„Je to doplnění sortimentu kyslíkových tlakových lahví o objemu 5, 10 a 20 litrů určených pro použití mimo zdravotnická zařízení. Chceme, aby se lahve s kyslíkem staly normální, zcela dostupnou věcí, jako je třeba balená kojenecká voda,“ vysvětlil předseda dozorčí rady Cylinders Holding Jan Světlík.

Produkty jsou určeny pro český trh a také další trhy, na kterých působí společnosti Cylinders Holding. S ohledem na současné uvádění produktu na trh plánuje holding prodej v řádu tisíců kusů v rámci své současné obchodní sítě a v krátké době také v e-shopech. Do jednoho roku se počítá s postupným navyšováním prodejů a následně i s pronájem naplněných kyslíkových lahví.

PSALI JSME:
Vítkovice Cylinders: Obří nárůst objednávek vysokotlakých lahví kvůli kononavirové pandemii

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru