Dotáhne staronový ministr věci do konce?

Názor
Jakkoliv je časté střídání ministrů zdravotnictví nezdravé a mnohý z nás nevěřícně kroutí hlavou, nominace Adama Vojtěcha je z variant možného, tou lepší volbou. Pokud k tomu přistoupíme pragmaticky, tak jde o člověka znalého resortu, pracovitého a ve zdravotnictví se orientovaného, který dokonce může i něco užitečného dopracovat v tom krátkém čase, co zbývá do voleb.
Premiér Andrej Babiš povolal na ministerstvo zdravotnictví opět Adama Vojtěcha. Ilustrační foto: Ministerstvo zdravotnictví

Pokud si mohu jako zástupce pacientské organizace dovolit i emocionálnější komentář, tak mi to dává naději, že se s námi jako zástupci pacientů bude na ministerstvu zdravotnictví možná opět někdo bavit. Adamu Vojtěchovi rozhodně nikdo nemohl vyčítat, že ho nezajímala témata pacientů a jejich zástupců v pacientských a podpůrných organizacích.

Také nyní je celá řada témat, důležitých pro společnost, která jsou nepolitická a o kterých je třeba mluvit. Jedním z nich je určitě návrat lidí k prevenci a preventivním vyšetřením a dalším zvládnutí náporu pacientů v segmentech, kde byla péče v době covidové utlumena.

Staronový ministr zdravotnictví tak bude moci dotáhnout do konce věci, kterých mu bylo při odchodu v loňském roce líto. Mimo jiné jde o důležitou novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění.

Autorka je členkou iniciativy Diagnóza zdravotnictví a platformy Hlas onkologických pacientů
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Plivanec plukovníka Prymuly: Káže roušky, pije kávu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru