Inflace v Česku se už příští rok propadne jen na 1 %, prognózuje druhá největší švýcarská banka

Názor
Ekonomický vývoj ve světě chystá Fialově vládě hezký dárek, který jí zřejmě zásadně pomůže vyhrát další sněmovní volby: Inflace už v příštím roce dramaticky klesne.
Druhá největší švýcarská banka, Julius Bär, prognózuje už pro příští rok Česku inflaci ve výši jen 1,1 procenta. Ilustrační foto: Karsten Ratzke, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18856249

Druhá největší švýcarská banka, Julius Bär, prognózuje už pro příští rok Česku inflaci jen 1,1 procenta. Zásadní bude dramatický propad cen energií a paliv a také statistický efekt navýšené základny meziročního srovnání.

Ve volebním roce 2025 se podle všech světových finančních institucí, které v uplynulých dnech zveřejnily svoji prognózu, bude inflace v ČR pohybovat poblíž cíle České národní banky ve výši dvou procent.

Nosným heslem dalších sněmovních voleb by tak mohlo být něco ve smyslu „Zkrotili jsme Babišovu drahotu“. Volič se už nebude pídit po tom, co se stalo a kdo, resp. jaké ekonomické zákonitosti a mezinárodní vlivy ve skutečnosti inflaci srazily.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Inflace prudce brzdí

Zavřít reklamu ×
  1. Nevěřím! Energie budou opět na zimní období zdražovat a zas potáhnou inflaci výš a výš….

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Americká vláda hraje proti centrální bance

Americká vláda drží svoji ekonomiku nad vodou za využití reverzních repo trhů (RRP). Jde o krátkodobé řešení, jež by mohlo být produktem populistického uvažování před dalšími volbami v USA. Jako domino se toto …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB