Je Porsche výrazně podhodnoceno? Trhy si to nemyslí

„Jsme přesvědčeni, že Porsche SE je výrazně podhodnoceno,“ uvedl předseda představenstva Porsche SE Hans Dieter Poetsch, ale zdá se, že trhy s tím nesouhlasí, protože akcie firmy se obchodují pod úrovní jejích konkurentů.
Porsche SE díky výkonnosti akcií Volkswagenu skončilo loňský rok se ziskem po zdanění ve výši 4,8 miliardy eur, ale s prudce sníženou čistou likviditou. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Porsche SE díky výkonnosti akcií Volkswagenu skončilo loňský rok se ziskem po zdanění ve výši 4,8 miliardy eur (+4 % meziročně, pozn. aut.), ale s prudce sníženou čistou likviditou na -6,7 miliardy eur oproti 641 milionům eur v roce 2021. Likvidita je ovlivněna především dluhem ve výši 7,1 miliardy eur za nákup akcií Porsche AG, který zatěžuje rozvahu.

Domníváme se, že více než deset investic v portfoliu Porsche SE zůstává zajímavých, ale na jejich plody je ještě příliš brzy. Nadměrné zadlužení doprovázené zlepšením (nikoliv ukončením) některých soudních záležitostí představuje pro skupinu hlavní brzdu.

S očekáváním globálního ekonomického růstu a zvýšení objemu prodeje automobilů v roce 2023 by příští rok mohl skupině nabídnout nové příležitosti. Investoři budou sledovat bankovní krizi a její dopad na cyklická odvětví, jakým je také automobilový průmysl, která jsou obvykle nejvíce postižena.

Autor je analytik trhu společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Auta snů. Pět luxusních limuzín s náhonem 4×4

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB