Jiří Hrabovský novým seniorním právníkem Garančního systému

Personálie
Na pozici seniorního právníka Garančního systému finančního trhu nastoupil od května 2023 Jiří Hrabovský. Bude zaštiťovat agendu výplaty náhrad vkladů finančních institucí, které byly Českou národní bankou (ČNB) označeny jako neschopné dostát svým závazkům.
Jiří Hrabovský je novým seniorním právníkem Garančního systému finančního trhu. Foto: GSFT

„Je to velká výzva a zodpovědnost, při které zúročím své zkušenosti ze státního i soukromého sektoru,“ uvedl Hrabovský v tiskové zprávě, kterou vydal Garanční systém finančního trhu.

Hrabovský zahájil svou profesní kariéru v roce 2000 na Komisi pro cenné papíry, poté vykonával advokacii a byl mj. i šéfem právního oddělení Generali PPF Holding či O2 Czech Republic, kde byl i členem představenstva. Působil také jako člen rozkladových komisi ČNB a Českého telekomunikačního úřadu nebo jako předseda dozorčí komise Rady Českého rozhlasu.

V minulosti se Hrabovský také aktivně věnoval alternativnímu řešení sporů jako rozhodce a mediátor. Od roku 2018 až do současnosti působil jako samostatný advokát. Jiří Hrabovský je absolventem Právnické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně, postgraduální studium absolvoval v italském Římě na Sapienza Universita di Roma.

PSALI JSME:
„Vklady Čechů jistí 30 miliard,“ říká Renáta Kadlecová, šéfka Garančního systému finančního trhu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Lucie Urválková Manažerkou roku 2022

Významného osobního úspěchu dosáhla minulý týden Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva a CFO finanční skupiny Uniqa v ČR a SR. V tradiční soutěži Manažer / manažerka roku se jí podařilo vystoupat za rok …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB