Jysku meziročně klesly finanční výsledky

Společnost Jysk Česká republika dosáhla ve finančním roce 2022/23 obratu 4,53 miliardy korun s provozním ziskem 1,06 miliardy korun. Firma o tom informovala redakci FAEI.cz s tím, že finanční rok, který v Jysku začíná 1. zářím a končí 31. srpnem, byl podle očekávání ovlivněn řadou negativních globálních faktorů.
Společnost Jysk Česká republika dosáhla ve finančním roce 2022/23 obratu 4,53 miliardy korun s provozním ziskem 1,06 miliardy korun. Ilustrační foto: Donald Trung – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65947144

Pro porovnání: Ve finančním roce 2021/22 společnost navýšila svůj obrat o 23 procent a se ziskem 1,24 miliardy korun oznámila doposud nejlepší výsledky. V uvedeném finančním roce, firma dosáhla zvýšení obratu o 23 procent na 4,7 miliardy korun a nárůst EBITu (zisk před zdaněním a odečtením úroků, pozn. red.) o 29 procent na 1,24 miliardy korun.

Skandinávský maloobchodní řetězec však i nadále pokračuje v investicích do nejdůležitějších věcí – zákazníků a zaměstnanců. V současnosti JYSK pracuje na realizaci jedné z největších investic v historii společnosti. Nový koncept prodejen je globální projekt, který v průběhu uplynulého finančního roku dosáhl významného milníku v podobě dvou tisíc zrekonstruovaných poboček po celém světě.

V České republice investoval Jysk v průběhu uplynulého finančního roku 110 milionů korun do 23 stavebních projektů – otevřely se dvě nové prodejny a dalších 21 bylo přestavěno podle nového konceptu. Kromě modernizace nákupního prostředí firma neustále pracuje na vytváření atraktivních cenových nabídek a na zlepšování jak kvality produktů, tak kvality služeb.

Jednou z hlavních vizí Jysku je být první volbou zaměstnance v prostředí maloobchodu, proto patří zlepšování pracovních podmínek a udržování spokojenosti zaměstnanců mezi priority společnosti. V uplynulém finančním roce se všem zaměstnancům opět dvakrát navyšovaly mzdy. Firma také investuje do vzdělávání zaměstnanců prostřednictvím rozvojových programů pro kariérní postup.

PSALI JSME:
Tuzemský Jysk hlásí nárůst obratu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech

Společnost Wienerberger, největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB