Milion Škodovek do světa. Pěkný výsledek, ale odbyt přesto klesl

Škoda Auto dodala v roce 2020 přes milion vozů do celého světa. Podívejte se v podrobné grafice, kde všude byl o škodovky zájem. Milionovou hranici překonala již sedmý rok po sobě. Přesto ale ve srovnání s rokem 2019 jde celkově o pokles odbytu o 19 procent.
Ilustrační foto: Škoda Auto

Po uzavření českých výrobních závodů a dočasném přerušení prodejních kanálů ve druhém čtvrtletí uplynulého roku Škoda Auto již v červnu zlepšila výsledky na mezinárodních trzích.

Zdroj: Škoda Auto

Vedle rozsáhlých restartovacích programů na podporu prodeje k tomu přispěla podle vedení automobilky také pestrá modelová paleta.

Zdroj: Škoda Auto

Největšími trhy jsou pro škodovku Čína, Německo a Rusko.

Zdroj: Škoda Auto

PSALI JSME:
High-tech továrna na úpatí Krkonoš

Zavřít reklamu ×
  1. Škodovka je jedno z nejhorších aut,které jsem vlastnil. Taky se žádná v USA neprodává,protože vlna žalob by automobilku ekonomicky zničilo. Naroubovat Octavii (hlavně combi) na podvozek z Golfa je šílenost. Taky se ty auta na kluzkém povrchu chovají nevypočitatelně a je velké riziko tyto auta řídit. Taková Honda Accord je jiné kafe…….

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru