MONETA darovala další notebooky a kancelářský nábytek v hodnotě 1,3 milionu

Celkem 74 kusů kancelářského nábytku a 40 kusů notebooků předala MONETA Money Bank zástupcům organizací prostřednictvím partnerů Diakonie CČE, SOS vesničky a Fórum mobilních hospiců. Stalo se tak pod záštitou projektu MON HELP, jehož prostřednictvím banka již druhý rokem jednou za kvartál rozděluje na dobročinné účely vyřazený, stále však plně funkční mobiliář.
Projekt MON HELP banka spustila v lednu 2022 a za celý loňský rok tímto způsobem darovala majetek v hodnotě 17,26 milionu korun. Foto: Moneta Money Bank

Vyřazený kancelářský nábytek a výpočetní technika v hodnotě 1,3 milionu korun poputuje tentokrát do celkem 17 organizací. Notebooky budou sloužit například ke vzdělávání dětí v azylových domech, k aktivizaci klientů s demencí, u klientů s postižením pro zprostředkování kontaktu

s rodinou a kamarády nebo pro nácvikové techniky či zvýšení komunikačních dovedností. Nábytek využijí neziskové organizace k vybavení svých pracovišť, díky čemuž budou moci rozšířit své služby a zvýšit jejich úroveň.

„V rámci naší iniciativy MON HELP se snažíme nejenom podpořit neziskové organizace a pomoci znevýhodněným skupinám lidí, kteří si nemohou dovolit nákup výpočetní techniky a dalšího kancelářského vybavení, ale také jít veřejnosti příkladem v cirkulární praxi a ukázat, že vyřazené vybavení, které je ale stále funkční, může ještě dobře posloužit jinde. To je za nás příklad konkrétních činů, které vedou k udržitelnější společnosti,“ uvedla v této souvislosti ředitelka Udržitelnosti a Komunikace Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

Projekt MON HELP banka spustila v lednu 2022 a za celý loňský rok tímto způsobem darovala majetek v hodnotě 17,26 milionu korun. Právě za tuto svou iniciativu pak MONETA získala v rámci prestižní oborové soutěže Mastercard Banka roku titul Zodpovědná banka roku 2022. Strategickým cílem banky je prostřednictvím všech svých filantropických aktivit vyčleňovat do roku 2026 alespoň 1,5 procenta svého čistého ročního zisku právě na charitativní účely.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB