Největší krytá vertikální farma na světě mění majitele

Společnost Emirates Flight Catering, jedna z předních světových cateringových společností, úspěšně dokončila převzetí společnosti Emirates Bustanica, dříve známé jako Emirates Crop One, společně s její spotřebitelskou značkou Bustanica. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
Bustanica se opírá o strojové učení, umělou inteligenci a další patentované technologie a zaměstnává vysoce specializovaný tým odborníků včetně agronomů, inženýrů, zahradníků a dalších. Foto: Emirates Bustanica

Tímto strategickým krokem se Emirates Bustanica stává plně integrovanou domácí společností, což je v souladu se závazkem Spojených arabských emirátů posilovat svoji potravinářskou a vodohospodářskou politiku a rozvíjet zemědělské kapacity země.

Bustanica, rozkládající se na ploše 330 000 m² poblíž mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubai World Central, má kapacitu produkovat více než jeden milion kilogramů vysoce kvalitní listové zeleniny ročně, což představuje tři tuny denně, a současně spotřebovává o 95 procent méně vody než konvenční zemědělství.

S pokročilými technologiemi spotřebovává vertikální farma o 95 procent méně vody než konvenční zemědělství. Foto: Emirates Bustanica

Značka Bustanica distribuuje své produkty prostřednictvím hlavních maloobchodních řetězců ve Spojených arabských emirátech, jako jsou Spinney’s, Waitrose, Carrefour a Choithrams. Kromě toho si zákazníci Emirates a dalších leteckých společností mohou vychutnat čerstvé produkty této značky v salátech a dalších pokrmech na palubě.

Od svého uvedení na trh v červenci 2022 se Bustanica stala jedním z hlavních hráčů v oboru díky své široké nabídce listové zeleniny, bylinek a mikrozeleniny, kterou lze konzumovat přímo z obalu.  Produkty Bustanica se pěstují bez použití pesticidů a herbicidů a jsou stoprocentně čisté, čerstvé a bohaté na živiny. Nabídka zahrnuje různé druhy salátu, špenátu, petržele a kapusty.

PSALI JSME:
Máte na těle viditelné tetování? Na práci letušky či stewarda u Emirates rovnou zapomeňte

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.