Největší krytá vertikální farma na světě mění majitele

Společnost Emirates Flight Catering, jedna z předních světových cateringových společností, úspěšně dokončila převzetí společnosti Emirates Bustanica, dříve známé jako Emirates Crop One, společně s její spotřebitelskou značkou Bustanica. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
Bustanica se opírá o strojové učení, umělou inteligenci a další patentované technologie a zaměstnává vysoce specializovaný tým odborníků včetně agronomů, inženýrů, zahradníků a dalších. Foto: Emirates Bustanica

Tímto strategickým krokem se Emirates Bustanica stává plně integrovanou domácí společností, což je v souladu se závazkem Spojených arabských emirátů posilovat svoji potravinářskou a vodohospodářskou politiku a rozvíjet zemědělské kapacity země.

Bustanica, rozkládající se na ploše 330 000 m² poblíž mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubai World Central, má kapacitu produkovat více než jeden milion kilogramů vysoce kvalitní listové zeleniny ročně, což představuje tři tuny denně, a současně spotřebovává o 95 procent méně vody než konvenční zemědělství.

S pokročilými technologiemi spotřebovává vertikální farma o 95 procent méně vody než konvenční zemědělství. Foto: Emirates Bustanica

Značka Bustanica distribuuje své produkty prostřednictvím hlavních maloobchodních řetězců ve Spojených arabských emirátech, jako jsou Spinney’s, Waitrose, Carrefour a Choithrams. Kromě toho si zákazníci Emirates a dalších leteckých společností mohou vychutnat čerstvé produkty této značky v salátech a dalších pokrmech na palubě.

Od svého uvedení na trh v červenci 2022 se Bustanica stala jedním z hlavních hráčů v oboru díky své široké nabídce listové zeleniny, bylinek a mikrozeleniny, kterou lze konzumovat přímo z obalu.  Produkty Bustanica se pěstují bez použití pesticidů a herbicidů a jsou stoprocentně čisté, čerstvé a bohaté na živiny. Nabídka zahrnuje různé druhy salátu, špenátu, petržele a kapusty.

PSALI JSME:
Máte na těle viditelné tetování? Na práci letušky či stewarda u Emirates rovnou zapomeňte

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB