Německo z bláta do louže. Vrchním sponzorem teroristů z Hamásu je Katar

Jak je financovaná Gaza a Hamás, který ji už sedmnáct let vládne? Za peníze z mezinárodní pomoci, z EU či Kataru, teroristé z Hamásu v Gaze postaví a opraví školy, nemocnice a silnice. Tudíž místní mají v Gaze Hamás vlastně rádi, i když už od roku 2006 nemohou svobodně volit.
Jak chtít odpovědnost po voličích v Gaze, když zodpovědnost zcela nemají ani ti v Německu? Ilustrační foto: Pixabay.com

No, a z daní a cla, které Hamás vybere od takto zpacifikovaných a upokojených obyvatel Gazy, blahořečících vládnoucí teroristy za ony nové školy a nemocnice, pak tentýž Hamás nakupuje od Íránu smrtonosné rakety, vražedné drony a cvičí si další a další hrdlořezy. Nemusí ze svého platit školy a nemocnice, takže se svého zaplatí o to víc raket a samopalů.

Nic jako izolovaná a adresná pomoc ryze potřebným v Gaze neexistuje. Je to nebezpečný alibismus. Jediný způsob, jak nesponzorovat, byť nepřímo, krveprolití a masakry, je zastavit jakoukoli finanční pomoc Gaze. EU by to měla hned učinit.

Obyvatelé Gazy si Hamás před sedmnácti lety svobodně zvolili v řádných volbách. Nesou za své rozhodnutí odpovědnost. Evropa, zejména EU, nemá žádnou morální povinnost do Gazy posílat zhruba miliardu dolarů ročně, údajně na humanitární a rozvojovou pomoc, jak tak od té doby činí.

I když, pravda, tehdy v roce 2006 dotlačil Hamás k účasti ve volbách v Gaze emirát Katar, jenž jej od té doby štědře sponzoruje. A s nímž, mimochodem, také Německo loni uzavřelo patnáctiletý kontrakt na dodávky zkapalněného plynu.

Jen co Němci přestali nakupovat plyn od Putina, uvázali se k jeho nákupům od vrchního sponzora teroristů z Hamásu; nepřímo platili válku na Ukrajině, teď zase mohou platit masakry Hamásu. A to jen proto, že si povypínali jaderné elektrárny.

Takže vlastně: Jak chtít odpovědnost po voličích v Gaze, když zodpovědnost zcela nemají ani ti v Německu?

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 2
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. OH Oldřich Hein

    Další velice správná, věcná a objektivní úvaha. Pouze lze vyslovit politování nad tím, jak Katar naložil s dobrodiním, kterého se mu dostalo válkou v Perském zálivu.

  2. Gi Giomek

    Nastesti ja mams svedomi ciste. Kdyz soudruh Pablbek prodal Helmutum plyn, presel jsem na automaticky kotel na cceske uhli. Necmekou predrazrenou bidu (deutscheissacke auta) jse si nikdy nekoupil, jen japonske a SS Rexton. FVE mam svepomoci jezdim na elektrinu. Ale staci se podivat kolik omezencu sponzoruje Helmuty ? Kolik predrazene bidy (Karokf, Kokodakf) jezdi na cestach misto Koranda a Rextonu, ci RAV4 a Landcruiseru ? Chyba je v systemu. Na auto , letadlo, lod a mnoho jinych cinnosti, musi byt papir, ale k volbam chodi nymandi, kteri nedokazi sestavit ani rodinny rozpocet a voli levicovou chatru.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB