Nová škola PORG Brno přivítá 4. září své první žáky

V Brně se otvírá nová nezisková soukromá základní škola PORG. Ve školním roce 2023/2024 bude mít celkem tři třídy – dvě pro první a jednu pro třetí ročník. Nové třídy a ročníky budou přibývat postupně s dalšími školními roky.
Ilustrační foto: PORG

Úspěšná síť škol PORG staví svůj koncept výuky především na rozšířené výuce angličtiny aprobovanými rodilými mluvčími. Už v pátém ročníku dosahují žáci úrovně B1. PORG dále nabízí pestrý výběr volnočasových aktivit. Ty zahrnují vedle tradičních kroužků např. i LEGO programování či mladého záchranáře.

Praha, Ostrava a nyní i Brno

Se začátkem školního roku 2023/2024 přichází do brněnského vzdělávacího prostředí nový impuls. V pondělí 4. září 2023 zahajuje svou činnost nová základní škola PORG Brno. V první fázi otevře dvě první a jednu třetí třídu, v každé bude 22 žáků.

Postupně se s dalšími školními roky budou naplňovat další ročníky. Každá třída má vedle svého učitele také asistenta, který pomůže zefektivnit výuku a poskytnout plně individuální přístup ke každému žákovi vzhledem k jeho potřebám.

Brno se tímto krokem stává vedle Prahy a Ostravy třetím městem, kde tato úspěšná síť soukromých škol působí. PORG Brno se nachází v areálu Nové Zbrojovky, v městské části Židenice. Škola je vestavěna do dvou podlaží ZET Office v Lazaretní ulici.

Úroveň angličtiny B1 už v páté třídě

Koncept výuky PORGu je založen zejména na kvalitní výuce angličtiny rodilými mluvčími, velký důraz kladou pedagogové i na čtení s porozuměním, práci s textem a informacemi. Školy PORG jsou také již známé pestrou nabídkou originálních volnočasových aktivit.

„Už v pátém ročníku naši žáci dosáhnou na úroveň angličtiny B1, která odpovídá požadavkům při maturitě. Děti mají na výběr z dvaceti různých kroužků, díky nimž nejen zábavně vyplní čas po výuce, ale současně se dále vzdělávají a rozvíjejí. Mohou volit mezi sportem, uměleckými aktivitami, ale v nabídce máme například i mladého záchranáře nebo LEGO programování,“ vysvětluje Luděk Balcařík, ředitel PORG Brno.

Školy PORG spojují bezpečné a přátelské prostředí s akademickou úrovní. Jejich žáci a studenti se pravidelně umisťují na stupních vítězů různých vědomostních olympiád a soutěží. Daří se jim nejen v ČR, ale i za oceánem.

„Letos jsme slavili ohromný úspěch pětice studentů z Nového PORGu v Praze. Na největší investiční soutěži světa vybojovali bronz, a stali se tak nejúspěšnějším evropským týmem v historii celé prestižní soutěže,“ říká Dagmar Dluhošová, ředitelka společnosti PORG.

V posledních letech PORG opakovaně dosahuje nejlepšího výsledku v mezinárodní IB maturitě v celé EU. Právě individuální podpora a dlouhodobé vedení studentů k podobným aktivitám pomáhají každoročně řadě absolventů gymnázií PORG v úspěšném přijetí na prestižní české, ale i zahraniční univerzity.

Tým PORG Brno

„Kvalitního učitele poznáte mimo jiné tak, že má stále chuť zdokonalovat se a posouvat se dál. Aby dokázal ve svých žácích probudit zájem o učení, musí mít tuto motivaci i on sám. Proto si v PORGu zakládáme na tom, aby naši pedagogové měli dostatek příležitostí vzdělávat se a rozvíjet své dovednosti,“ říká Martin Roman, předseda představenstva společnosti PORG.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB