Nová škola PORG Brno přivítá 4. září své první žáky

V Brně se otvírá nová nezisková soukromá základní škola PORG. Ve školním roce 2023/2024 bude mít celkem tři třídy – dvě pro první a jednu pro třetí ročník. Nové třídy a ročníky budou přibývat postupně s dalšími školními roky.
Ilustrační foto: PORG

Úspěšná síť škol PORG staví svůj koncept výuky především na rozšířené výuce angličtiny aprobovanými rodilými mluvčími. Už v pátém ročníku dosahují žáci úrovně B1. PORG dále nabízí pestrý výběr volnočasových aktivit. Ty zahrnují vedle tradičních kroužků např. i LEGO programování či mladého záchranáře.

Praha, Ostrava a nyní i Brno

Se začátkem školního roku 2023/2024 přichází do brněnského vzdělávacího prostředí nový impuls. V pondělí 4. září 2023 zahajuje svou činnost nová základní škola PORG Brno. V první fázi otevře dvě první a jednu třetí třídu, v každé bude 22 žáků.

Postupně se s dalšími školními roky budou naplňovat další ročníky. Každá třída má vedle svého učitele také asistenta, který pomůže zefektivnit výuku a poskytnout plně individuální přístup ke každému žákovi vzhledem k jeho potřebám.

Brno se tímto krokem stává vedle Prahy a Ostravy třetím městem, kde tato úspěšná síť soukromých škol působí. PORG Brno se nachází v areálu Nové Zbrojovky, v městské části Židenice. Škola je vestavěna do dvou podlaží ZET Office v Lazaretní ulici.

Úroveň angličtiny B1 už v páté třídě

Koncept výuky PORGu je založen zejména na kvalitní výuce angličtiny rodilými mluvčími, velký důraz kladou pedagogové i na čtení s porozuměním, práci s textem a informacemi. Školy PORG jsou také již známé pestrou nabídkou originálních volnočasových aktivit.

„Už v pátém ročníku naši žáci dosáhnou na úroveň angličtiny B1, která odpovídá požadavkům při maturitě. Děti mají na výběr z dvaceti různých kroužků, díky nimž nejen zábavně vyplní čas po výuce, ale současně se dále vzdělávají a rozvíjejí. Mohou volit mezi sportem, uměleckými aktivitami, ale v nabídce máme například i mladého záchranáře nebo LEGO programování,“ vysvětluje Luděk Balcařík, ředitel PORG Brno.

Školy PORG spojují bezpečné a přátelské prostředí s akademickou úrovní. Jejich žáci a studenti se pravidelně umisťují na stupních vítězů různých vědomostních olympiád a soutěží. Daří se jim nejen v ČR, ale i za oceánem.

„Letos jsme slavili ohromný úspěch pětice studentů z Nového PORGu v Praze. Na největší investiční soutěži světa vybojovali bronz, a stali se tak nejúspěšnějším evropským týmem v historii celé prestižní soutěže,“ říká Dagmar Dluhošová, ředitelka společnosti PORG.

V posledních letech PORG opakovaně dosahuje nejlepšího výsledku v mezinárodní IB maturitě v celé EU. Právě individuální podpora a dlouhodobé vedení studentů k podobným aktivitám pomáhají každoročně řadě absolventů gymnázií PORG v úspěšném přijetí na prestižní české, ale i zahraniční univerzity.

Tým PORG Brno

„Kvalitního učitele poznáte mimo jiné tak, že má stále chuť zdokonalovat se a posouvat se dál. Aby dokázal ve svých žácích probudit zájem o učení, musí mít tuto motivaci i on sám. Proto si v PORGu zakládáme na tom, aby naši pedagogové měli dostatek příležitostí vzdělávat se a rozvíjet své dovednosti,“ říká Martin Roman, předseda představenstva společnosti PORG.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?