Novinky v osobních financích: Air bank a ČSOB zdražují hypotéky

V jiném dnešním článku podrobujeme Air Bank ze skupiny Home Credit nedávno zesnulého nejbohatšího Čecha Petra Kelnera kritice, protože banka slibovala, že její spořicí účet bude vždy mezi třemi nejlépe úročenými v zemi – jenže, sliby, chyby. Slib se nenaplnil, ale asi málokdo jej bude chtít po bance vymáhat, či se o něj soudit.
Air Bank informovala, že od pátku 22. října 2021 zvyšuje úroky na spořicím účtu. Současně ale banka oznámila zdražení hypoték. Ilustrační foto: FAEI.cz

Přesto Air Bank tento týden „vyhrála“, pokud jde o množství tiskových zpráv, které zaslala naší redakci. Banka jednak informovala, že od 29. října zvýší úrokové sazby u hypoték o 0,35 procentního bodu.

U nových hypoték nabídne (při započtení slevy za pojištění schopnosti splácet hypotéku – pozn. aut.) roční úrok od 2,94 procenta. U hypoték převedených z jiné banky pak roční úrok bude nově začínat na 2,74 procenta.

Banka aktuálně nabízí hypotéky i nad 80 procent LTV a to s pětiletou, sedmiletou a desetiletou fixací. Sjednání, vedení a čerpání hypotéky je zdarma. Bezplatné jsou také změna výše splátky, mimořádné splátky nebo předčasné splacení.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Moneta zvyšuje sazby na spořicích účtech

Nově mohou její klienti získat roční bonusový úrok 0,75 procenta ročně u vkladů do 250 tisíc korun. Ovšem s podmínkami: Stačí pětkrát za měsíc zaplatit kartou nebo platební nálepkou či aplikací v mobilu nákup v jakékoliv výši.

Vklady na spořicím účtu od 250 tisíc do jednoho milionu korun bude banka dál úročit bonusovým úrokem 0,1 procenta ročně. Vklady nad jeden milion korun úročeny nejsou. Z toho vyplývá, že spořící klienti banky by se asi měli porozhlédnout jinde. Sazbu 0,1 procenta ročně jim jiné banky nabídnou i na běžném účtu.

Skupina ČSOB oznámila, že zvyšuje úrokové sazby u všech fixací hypoték. K navýšení dojde od pondělí 25. října. Nově bude úroková sazba u nejčastěji využívané hypotéky s fixací na pět let a LTV 80 procent ve výši 3,59 procenta. Delší fixace budou pro nové zákazníky nově výhodnější – u nich dochází ke zvýšení úrokových sazeb o půl procenta; jedno- a tříleté fixace porostou ještě výrazněji.

PSALI JSME:
Hypotéky v Česku rapidně zdraží

Zavřít reklamu ×
  1. No tak já také něco přidám. Mám u O2 předplacený kredit. Když ho ve lhůtě nevyčerpám, O2 si moje peníze přivlastní, ani se nezačervená. Prý abych s nimi uzavřel smlouvu. Já ale běžně neprovolám ani to minimum. Tak proč paušál? Prý na mně prodělávají. Zisky jako hrom a já je zrujnuju! Chudák vdova.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Jak moc ještě hypotéky zdraží?

Hypoteční trh v září překonal hranici tří set miliard korun sjednaných půjček a stále se mu daří. A to i přes růst úrokové sazby. Ta v září podle údajů Fincentrum Hypoindex vystoupala na 2,43 procenta, a vrátila se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB