Novinky v osobních financích: Ani po Štědrém dnu Čechy neopustila chuť nakupovat

V redakci se nám tento týden sešly především informace o tom, jak jsme loni utráceli i po Vánocích. Moneta Money Bank u svých klientů hlásí meziročně 15% nárůst, ČSOB a Poštovní spořitelna o desetiprocentní.
Ilustrační foto: FAEI.cz

Moneta Money Bank informovala, že v období mezi Božím hodem a Novým rokem utratili její klienti na internetu a v kamenných obchodech necelých 727 milionů korun, což je 15% nárůst oproti předloňským výdajům v období povánočních výprodejů. Transakcí kartou na internetu bylo provedeno celkem 1,1 milionu, přičemž 45 % z nich bylo potvrzeno otiskem prstu, Face ID nebo PIN kódem díky aplikaci Smart Banka.

ČSOB a Poštovní spořitelna informovaly, že jejich klienty neopustila chuť nakupovat ani po Štědrém dnu. Jen v pokladnách e-shopů nechali v povánočních výprodejích o 29 procent více peněz než o rok dříve. Lidé přitom dávali přednost zahraničním on-line prodejcům, vyplývá ze statistik karetních plateb. Celkem klienti ČSOB a Poštovní spořitelny v kamenných obchodech a v e-shopech zaplatili platebními kartami od 25. do 31. prosince 2019 meziročně o desetinu více, než ve shodném období roku 2018.

Společnost Essox informovala, že její klienti mohou nyní využívat bezkontaktní způsob placení mobilním telefonem pomocí aplikace Google Pay. Firma službu spustila ve spolupráci s MasterCard, aktuálně jí může využívat téměř sto tisíc klientů Essoxu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Sberbank snižuje úroky hypoték, Spořka je naopak zvyšuje

Modrá pyramida uvedla, že se rozhodla navázat na předchozí úspěšné kampaně a i letos vstoupila do nového roku s bonusovou akcí Prémie 2 000 Kč. Jde o slevu na poplatku za uzavření smlouvy stavebního spoření až do výše dva tisíce korun a úrokový bonus + 0,5 % p.a. To umožní klientům získat stavební spoření až do výše cílové částky 200 000 Kč zdarma s celkovým úročením vkladů 1 % p.a. Akce platí od 15. ledna do 28. února 2020.

Visa oznámila, že podepsala konečnou dohodu o převzetí firmy Plaid, jež lidem usnadňuje zabezpečené propojení finančních účtů s aplikacemi, které pro správu svých financí běžně používají. Visa za akvizici zaplatí protiplnění v celkové výši 5,3 miliardy dolarů. Produkty firmy Plaid spotřebitelům umožňují pohodlné sdílení finančních údajů s aplikacemi a službami pro běžné plánování osobních výdajů, zvyšování úspor a sledování investic.

Česká spořitelna informovala, že v jejím digitálním bankovnictví George lze nově zadávat nejčastější servisní požadavky k hypotékám. Klienti tak nemusí ohledně hypotéky kontaktovat bankéře po telefonu či osobně chodit na pobočku. Z pohodlí domova v internetovém bankovnictví snadno požádají nejen o čerpání hypotéky, ale také o úpravu výše splátek, změnu pojištění nemovitosti, mimořádnou splátku nebo změnu účtu, z něhož hypotéku splácí.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: S novými možnostmi plateb se roztrhl pytel

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky trhají rekordy

Podmínky pro pořízení vlastní nemovitosti jsou stále příznivější. Průměrná úroková sazba hypoték klesla pátý měsíc v řadě, a tak byl zájem o financování bydlení úvěrem v srpnu rekordní.

Regionální měny neměly svůj týden

Regionálním měnám se tento týden nedařilo. Česká koruna ztratila 0,7 % a v pátek v odpoledních hodinách se obchodovala za 26,73 CZK/EUR. V průběhu týdne se propadla dokonce až na 26,85 CZK/EUR, což byla nejslabší …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Stočený tachometr Čechům nevadí. Chtějí slevu a podléhají emocím

Průzkum
Opravdu to českým řidičům tak vadí? Pro většinu motoristů není stočený tachometr důvodem k tomu, aby se poohlédla po jiném autě. Kupující ale v takovém případě požadují slevu. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Cebia, která už téměř tři desítky let pomáhá motoristům bojovat proti nekalým praktikám při prodeji použitých vozů.
Rolovat nahoru